Bundesliga, 31. kolo, 21.04.2011, 20:30 h
Freiburg 1:3 Hannover 96
Hannover 96

Hannover opet ispred Bayerna

Borna Rupnik • četvrtak, 21.04.2011.

Nogometaši Hannovera otvorili su već u četvrtak 31. kolo njemačkog prvenstva gostujućom pobjedom Freiburgu, kojom su barem privremeno preskočili Bayern...

Nakon što su u prošlom kolu odigrali 0:0 u Hamburgu, Hannover se zahvaljujući uvjerljivoj pobjedi Bayerna nad Bayerom (5:1) našao jedan bod iza bavarskog diva.

No, to nije obeshrabrilo nogometaše pod vodstvom Mirka Slomke. Sanjajući mjesto u Ligi prvaka, Mohammed Abdellaoue je već u 24. minuti načeo mrežu domaćina, a samo sedam minuta poslije za udvostručenje vodstva precizan je Jan Schlaudraff

S tih 2:0 otišlo se na odmor, a pitanje pobjednika definitivno je riješio Konstantin Rausch u 58. minuti. Freiburg je uspio doći tek do počasnog pogotka, koji je desetak minuta prije kraja utakmice bio djelo Jana Rosenthala.

Hannover sada ima dva boda prednosti nad Bayernom, ali i utakmicu više. Bayern će u subotu također igrati u gostima, u Frankfurtu kod Eintrachta. Freiburg se porazom vrlo vjerojatno oprostio i od posljednje nade u plasman u Europsku ligu.

Bivši nogometaš Zagreba i mlade hrvatske reprezentacije, Mensur Mujdža, odigrao je svih 90 minuta za Freiburg, a Zvonko Pamić nije bio u kadru.