Bundesliga, 31. kolo, 23.04.2011, 18:30 h
Borussia M'gladbach 1:0 Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Posljednja Borussia pobijedila prvu

Mario Glasnović • subota, 23.04.2011.

U dvoboju dviju Borussia uspješnija je bila ona iz Mönchengladbacha. Posljednja momčad lige, Borussia iz Mönchengladbacha, pobijedila je vodeći Dortmund rezultatom 1:0 i tako pobjegla s dna ljestvice.

Dortmund je bolje otvorio utakmicu. Već u prvoj minuti zaprijetili su preko Marija Götzea koji je glavom gađao pored vrata. Tri minute kasnije probao je Sven Bender, ali njegov udarac nije bio dovoljno precizan.

Mönchengladbach je uzvratio preko Aranga u desetoj minuti utakmice. Nakon njega Borussia iz Dortmunda imala je nekoliko vrlo dobrih prilika koje nisu iskoristili. Neprecizni su bili Götze, Subotić i Bender.

Za domaćine je probao Marco Reus u 27. minuti, ali udarac mladog veznjaka otišao je izvan gola. Tri minute kasnije zaprijetio je i gostujući napadač Robert Lewandowski, no domaći vratar Ter Stegen uspio je sačuvati svoja vrata.

Domaćini su došli u vodstvo u 35. minuti. Brzonogi napadač Mohamadou Idrissou prevario je gostujuću obranu, sjurio se u šesnaesterac i pogodio za 1:0. Kameruncu je to šesti ovosezonski pogodak u Bundesligi.

U drugome poluvremenu Dortmund je također pokazao više. Imali su inicijativu i dominirali su većinu susreta, ali nisu uspjeli postići pogodak. U prvih pet minuta gosti su imale dvije prilike koje nisu iskoristili Lukasz Piszczek i Antonio da Silva.

U 64. minuti Jürgen Klopp je u igru uveo paragvajskog napadača Lucasa Barriosa, a izbacio Roberta Lewandowskog. Domaći trener također je mijenjao, ušao je iskusni Marx umjesto mladog veznjaka Herrmanna.

Posljednjih pola sata utakmice Borussia iz Dortmunda bila je bolja momčad, ali u nedostajalo im je koncentracije u samoj završnici. Žilavi domaćin dobro se branio i s dosta sreće uspio pobijediti. Za Dortmund je gredu pogodio Götze, a prilike su imali Zidan, Schmelzer i Barrios.

Do kraja se mreže više nisu tresle. Borussia iz Mönchengladbacha upisala je svoju osmu prvenstvenu pobjedu i posljednje mjesto prepustila St. Pauliju. Dortmund je četvrtim porazom dopustio Leverkusenu da se približi na pet bodova.

U sljedećem kolu Dortmund čeka Nürnberg, a Mönchengladbach gostuje kod trećeplasirane momčadi Hannovera.