Mario Glasnović • subota, 23.04.2011.

Srđan Lakić donio je pobjedu svojem Kaiserslauternu u gostima kod Schalkea u 31. kolu Bundeslige. Bavarci su prosuli bodove u gostima kod Frankfurta, a Stuttgart je s 3:0 bio bolji od HSV-a Mladena Petrića...

Kaiserslautern je pobijedio polufinalistu Lige prvaka pogotkom Srđana Lakića. Hrvatski reprezentativac postigao je pobjedonosni pogodak u 42. minuti. Adam Hloušek probio je lijevu stranu i ubacio u sredinu, u pravo vrijeme i na pravome mjestu našao se Lakić koji je postigao svoj 14. pogodak u Bundesligi. Lakić je igrao do 75. minute, Ivo Iličević nije nastupio zbog ozljede, a Stiven Rivić odigrao je zadnjih sedam minuta.

Nakon pobjede Hannovera koji je svoju utakmicu igrao u četvrtak. Bayernu je pobjeda u Frankfurtu bila imperativ jer bi se jedino s nova tri boda vratio na treće mjesto. Bavarci su u gostima kod Eintrachta igrali bez našeg Pranjića.

Eintracht je poveo u 54. minuti. U gužvi nakon slobodnog udarca najbolje se snašao mladi veznjak Sebastian Rode koji je pogodio za 1:0. Obje momčadi imale su po nekoliko prilika, ali rezultat se nije mijenjao do 89. minute. Tada je Eintrachtov Martin Fenin nespretno udario Luiz Gustava, a sudac je pokazao na bijelu točku. Precizan izvođač bio je Mario Gomez koji je spasio Bayern nove blamaže.

Tri kola prije kraja prvenstva Bayern se nalazi na četvrtome mjestu s bodom manje iza Hannovera. Bavarcima Liga prvaka opasno visi, a zanimljivo će biti u sljedećem kolu kada na Allianz Arenu dolazi Schalke.

Bayer iz Leverkusena upisao je nova tri boda pred domaćom publikom. Na BayAreni je gostovala momčad Hoffenheima. U redovima Apotekara nije bilo Domagoja Vide, a kod gostiju nije konkurirao Joe Šimunić, dok je Boris Vukčević zbog ozljede završio sezonu. Gosti su poveli u 28. minuti kada je pogodio Sigurdsson. Leverkusen je izjednačio preko Kadleca u 40. minuti, a s tim rezultatom otišlo se na odmor.

U nastavku je domaćin okrenuo rezultat i upisao sva tri boda. Gol vrijedan pobjede zabio je čileanski reprezentativac Arturo Vidal koji je pogodio u 56. minuti.

Stuttgart je kod kuće uspio pobijediti HSV i tako upisati važna tri boda koja ih udaljavaju od zone ispadanja. Švabe su povele već u šestoj minuti preko njemačkog reprezentativca Cacaua.

U nastavku je Stuttgart postigao još dva pogotka preko Gentnera koji je pogodio u 78. minuti utakmice i Cacaua koji je svoj drugi pogodak zabio u 88. minuti. Hrvatski reprezentativac Mladen Petrić odigrao je svih 90 minuta za goste iz Hamburga, imao je nekoliko dobrih prilika, ali se nije uspio upisati u strijelce.

Werder je uz tri pogotka osvojio sva tri boda s gostovanja u Hamburgu. Iako je St. Pauli poveo u 28. minuti preko Bartelsa, momčad iz Bremena u drugome poluvremenu je uz autogol Thorandta i dva pogotka Pizarra upisala pobjedu.

• Obrisan korisnik23.04.2011. u 18:29
    puno ljudi mrzi bayern,al mislim da moramo svi priznat da bi bilo bolje u ligi prvaka gledat bayern nego hannover
  • Obrisan korisnik23.04.2011. u 18:21
    Stuttgart je bio zicer dana, ovaj HSV je baš mutav klub, većina najboljih sjede na klupi da bi igro blesavi Jarolim i tako već godinama
  • The Phantom23.04.2011. u 18:15
    Mislija san da ovo dobija Bayern 100%,a onda se sitin Riberya kojem je ispod časti igrat u EL. Malo otriježnjenja mu neće škodit