Bundesliga, 31. kolo, 24.04.2011, 17:30 h
Nürnberg 0:0 Mainz 05
Mainz 05

Mainz sačuvao peto mjesto

Damir Žbulj • nedjelja, 24.04.2011.

Posljednji susret 31. kola njemačke Bundeslige odigrali su Nürnberg i Mainz. U borbi za mjesto, koje iduće sezone vodi u europska natjecanja odigrali su susret bez pobjednika, ali i bez pogodaka, a naš mladi reprezentativac Petar Slišković za goste je odigrao posljednjih 11 minuta...

U dvoboju, koji bi u konačnici mogao odlučivati o mjestu koje vodi u Europsku ligu iduće sezone, Nürnberg je na svom travnjaku ugostio Mainz. Gosti su prije ovog dvoboja imali dva boda prednosti na ljestvici te su branili peto mjesto.

Mainz je u prvom međusobnom ovosezonskom dvoboju ovih ekipa slavio 3:0, ali obje ekipe su u dobroj formi, Nürnberg je slavio u prošlom kolu na gostovanju u Kaiserslauternu, dok je Mainz svladao Borussiju (M) te su odličnom raspoloženju dočekale ovaj susret.

Prvo poluvrijeme proteklo je borbenoj igri, bez puno prilika za postizanje zgoditaka. Ipak, gosti su bili aktivniji te su u nekoliko navrata bili opasni pred golom domaćina.

Možemo izdvojiti pokušaj Mainza iz 29. minute prvog poluvremena. Schürrle je na lijevoj strani kaznenog prostora pronašao Fuchsa, no, njegov udarac otišao je iznad gola. U 35. minuti gosti su ponovno opasni. Schürrle je ponovno asistent, ali Soto je loptu poslao pored lijeve vratnice. U samoj završnici prvog dijela domaći su zaprijetili. Ekici je jedan slobodan udarac s desne strane ubacio u kazneni prostor, ali vratar Wetklo je izbacio s gol linije.

U nastavku susreta nismo vidjeli puno promjena u igri na obje strane terena. Puno borbe i trke između dva kaznena prostora bili su glavno obilježje drugog poluvremena. Gosti su prvi zaprijetili u 52. minuti utakmice. Fuchs je ubacio u 16-erac domaćih, ali Allagui pogađa samo vanjski dio mreže. U 56. minuti Mainz je imao i priliku iz slobodnog udarca, no, Schürrle je poslao loptu na tribine.

Igrala se 65. minuta kada su domaći nogometaši smatrali da su zakinuti za kazneni udarac. Lopta je u 16-tercu pogodila Sota, ali sudac se nije oglasio. Priliku utakmice u 70. minuti propustili su nogometaši Mainza. Schürrle je prevario dvojicu svojih čuvara u kaznenom prostoru, no, kada je trebao samo poslati loptu pored vratara, njegov udarac s osam metara otišao je visoko iznad gola.

U 79. minuti utakmice na teren je ušao i mladi hrvatski reprezentativac Petar Slišković, a u samoj završnici utakmice vidjeli smo više uzbuđenja u kaznenom prostoru Mainza, nego u cijelom drugom poluvremenu. Prvo je u drugoj minuti sudačke nadoknade, umjesto da uposli suigrača, u 16-ercu pucao u blok, dok su minutu kasnije domaći tražili još jedan kazneni udarac. Wetklo je igrao rukom na samom rubu kaznenog prostora, a sudačka trojka prosudila je da je bilo unutar vratareva prostora. Iz svega je samo igrač domaćih Mak, zaradio žuti karton zbog prigovora, a rezultat je na kraju ostao onaj početni, završilo je bez pobjednika 0:0.

Gosti Iz Mainza mogu biti zadovoljniji konačnim ishodom ovog susreta. Zadržali su prednost od dva boda ispred Nürnberga te s pete pozicije čekaju rasplet u posljednja tri kola. Idući vikend u goste im dolazi Eintracht, dok nogometaši Nürnberga putuju u Dortmund na noge vodećoj ekipe prvenstva i vjerojatno budućeg prvaka Bundeslige, Borussije.