Runje u raljama Ligue 2

Maja Giljanović • subota, 30.04.2011.

Lens Vedrana Runje pleše na samoj ivici provalije, prvaci iz 1998. godine u 33. su kolu protiv Lorienta vodili do pred sam kraj, ali ne samo da su u 83. minuti primili izjednačujući gol nego su u trećoj minuti nadoknade na koncu i izgubili. Lille se i bez ozlijeđenog najboljeg strijelca Le Championnata Mousse Sowa prošetao protiv nemoćnog Arles-Avignona i barem preko noći vratio prvu poziciju ispred Marseillea koji svoj susret protiv Auxerrea igra tek sutra.

Vedran Runje i Lens imaju za čim žaliti nakon 90 minuta susreta 33. kola Ligue 1 protiv Lorienta: bivši hajdukovac koji se u pet do 12 oporavio od ozljede zbog koje nije trenirao cijeli tjedan i suigrači mu u posljednjih su manje od 10 minuta prokockali tek drugu pobjedu u posljednjih 13 utakmica.

Prvaci iz 1998. godine gubili su od 20. minute i gola Gameira, ali nisu očajavali: u 34. i 35. minuti preko Demonta i Eduarda preokrenuli su rezultat i na poluvrijeme otišli puni optimizma tim više što je prvi iznad crte Nancy nakon prvog dijela gubio na gostovanju protiv Sochauxa.

Vezane vijesti

Igrači Laszla Bölönija vodili su do manje od 10 minuta prije kraja, ali nisu izdržali. Prvo je Gameiro u 83. minuti poslao još jednu loptu iza Runjinih leđa, a u nadoknadi navijače na Felix-Bollaertu propisno je iziritirao sudac Thual sviravši najstrožu kaznu na Gameiru. Odgovornost je preuzeo Amalfitano, pogodio i Lens ostavio u raljama Ligue 2, pet kola prije kraja i dalje osam bodova iza Nancyja.

Iole kvalitetnija momčad od Arles-Avignona možda bi i iskoristila odsustvo ozlijeđenog najboljeg strijelca Le Championnata Mouse Sowa, ali odavno otpisani drugoligaš nije bio ni blizu. Odolijevali su gosti Lilleu jedva pet minuta do prvog gola Gervinha, reprezentativac Obale Bjelokosti bio je strijelac i u 45. minuti za podebljanje vodstva, u strijelce se upisao i Debouchy iz jedanaesterca u 49., u 84. precizan je bio Cabaye, a petardu je u 89. minuti zapalio Rozenhal.

Prva je ovo ligaška pobjeda Lillea nakon što je u prethodna tri kola izgubio od Monaca (0:1) i odigrao neriješeno protiv Bordeauxa i Lorienta (1:1), Les Dogues su tako najmanje na 20 sati vratili prvo mjesto koje su u prošlom kolu nakon puna četiri i pol mjeseca provedena na čelu prepustili Marseilleu. Prvaci, naime, svoj susret 33. kola protiv Auxerrea na Velodromeu igraju u nedjelju u 17 sati.

Golovima Nenea i Bodmera u prvom i Sakha u drugom poluvremenu tri boda protiv Valenciennesa osvojio je PSG (3:1) i napao treće mjesto Lyona, pobijedio je i Sochaux koji je do kraja susreta protiv Nancyja zadržao vodstvo u koje ih je Butin doveo u 11. minuti, a Rennes i Bordeaux su odigrali bez pobjednika i bez golova.