1. Hrvatska nogometna liga, 27. kolo, 30.04.2011, 19:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 3.000
Suci: Mario Strahonja, Čavlina, Gulan (svi Zagreb)

I Cibalia skinula Hajduk na Poljudu

S Poljuda:Bernard Jurišić • subota, 30.04.2011.

Hajduk je pretprio još jednu pljusku na Poljudu, Cibalia ga je i nadigrala i pobijedila s 2:1. U lošoj utakmici bodovi posve zasluženo idu u Vinkovce, a Hajduka čeka još glavobolje...

Ivan Grgić
39'
17
Vlatko Šimunac
75'
9
Ivan Koledić
86'
Stanko Mršić

Prvih desetak minuta Hajduk i Cibalia proveli su na sredini terena, zagrijavajući se valjda za furiozne dvije minute koje su uslijedile. Hajduk je poveo u 11., a samo sedamdesetak sekunda kasnije Cibalia je izjednačila.

Hajduk je do prednosti došao nakon što je Andrić kratko izveo slobodan udarac prevarivši obranu Cibalije. Tomasov je dobio puno prostora i vremena na lijevoj strani kaznenog prostora, poslao oštru loptu na drugu vratnicu gdje ju je dočekao Duje Čop i spremio u mrežu za 1:0 i svoj drugi pogodak u dvije Mišine utakmice.

Čop na zub

Nakon drugog pogotka Cibalije tribine su uzele na zub Duju Čopa. Posve nerazumljivo, Čop je postigao pogotke u dvije utakmice zaredom, ni izbliza nije bio najgori Hajdukovac. Čini se da je Hajdukov napadač platio danak frustriranosti svojih navijača svim Hajdukovcima, kojima su navijači u nekoliko navrata poručili "Dobit ćete batine".

Kratko je trajala Hajdukova radost. Već u 13. minuti Čuljak je prošao po desnom krilu, ostavio Jozinovića iza sebe i pravovremeno uposlio natrčalog Krešimira Prgometa u sredini, koji lako pogađa za 1:1.

Nakon pogodaka dugo je traja kreativna pauza, a završnica prvog dijela pripala je gostima. Nakon užasnih pogrešaka Hajdukove obrane Kresinger je prijetio u 34., Čuljak u 36., a Jurićev udarac glavom nakon kornera u 42. vratar Radošević je odbio s gol-linije.

Dosadnih i posve negledljivih 15 minuta nastavka prekinula je akcija s obrnutim ulogama Prgometa i Čuljka u odnosu na prvi pogodak. Ovog je puta Prgomet probio lijevi bok i poslao loptu u sredinu, a Tomislav Čuljak je sa 16 metara prizemnim udarcem pogodio donji lijevi kut Hajdukovog gola. Cibalia je povela.

Hajduk je nakon toga pokušavao pritisnuti, ali od svega se rodio tek jedan pokušaj Tomasova, a da Maloča u nekoliko navrata nije bio brz i koncentriran, Cibalia je mogla i ranije riješiti pitanje pobjednika na Poljudu. Bulku je na kraju zaradio crveni karton zbog odgurivanja Čuljka, nakon što se jedan igrač gostiju valjao po travnjaku pokušavajući ukrasti još malo vremena.

Cibalia je na kraju posve zasluženo odnijela bodove s Poljuda, a nastavljen je niz loših rezultata Hajduka na Poljudu. Igrači Cibalije su s terena ispraćeni pljeskom, a Hajdukovci povicima "Skinite dresove".

• Obrisan korisnik30.04.2011. u 21:28
    politici nije mjesto u sportu zato su navijači i sa pravom naravno nezadovoljni... ne bore se za klub već za svoj džep
  • Obrisan korisnik30.04.2011. u 21:20
    "Prvih desetak minuta Hajduk i Cibalia proveli su na sredini terena, zagrijavajući se valjda za furiozne dvije minute koje su uslijedile" ahahahahahah
  • Obrisan korisnik30.04.2011. u 21:19