Liverpool bliže Europskoj, a Vukovi drugoj ligi

Marin Vuković • nedjelja, 01.05.2011.

Nogometaši Liverpoola iskoristili su subotnji poraz Tottenhama i uvjerljivom pobjedom nad Newcastleom zasjeli na peto mjesto koje vodi u Europsku ligu, a sve bliže drugoligaškom društvu su nogometaši Wolverhamptona, koji u srazu s desetoricom igrača Birminghama nisu uspjeli osvojiti više od boda.

Nakon što su u prošlom kolu na Anfieldu napunili mrežu Birminghama, nogometaši Liverpoola svojim su navijačima priredili još jedan razlog za slavlje. Ovaj put pod nogama Redsa završio je Newcastle, a ponovno je jednu od glavnih uloga u pobjedi od 3:0 odigrao Maxi Rodriguez.

Argentinac je prije tjedan dana hat-trickom sudjelovao u pobjedi od 5:0, a danas je već u desetoj minuti načeo mrežu gostiju i volejem s desetak metara svladao Tima Krula.

Sat je otkucavao sat vremena igre kada je Mark Williamson u kaznenom prostoru Svraka srušio Luisa Suareza, a s bijele točke prednost Liverpoola udvostručio je Dirk Kuyt, da bi šest minuta kasnije Suarez trećim pogotkom Liverpoola zaključio posao.

Dvadeset minuta prije kraja u igru je ušao i Andy Carroll, pozdravljen zvižducima od navijača svog bivšeg kluba, te srdačnim pljeskom od strane domaćeg auditorija. Svom bivšem klubu ipak nije uspio zabiti, ostalo je 3:0, a Liverpool je uz bolju gol razliku i utakmicu više preskočio Tottenham i preuzeo mjesto koje vodi u Europsku ligu.

Lokalni derbi između Birminghama i Wolverhamtpona danas je imao posebnu težinu jer obje momčadi u velikoj su opasnosti od ispadanja iz lige. Bodovi su na kraju podijeljeni rezultatom 1:1, premda stvari od samog početka nisu krenule najbolje za domaćina.

Naime, već u sedmoj minuti domaći je vratar Ben Foster loše ispucao loptu, a potom i skrivio jedanaesterac, kojeg je Steven Fletcher pretvorio u rano vodstvo Wolverhamptona.

Kako bi uspostavio ravnotežu, 20 minuta kasnije Michael Mancienne je velikom pogreškom poklonio stopostotnu priliku Sebastianu Larssonu, a ovaj se zahvalio i pogodio za povratak Birminghama u utakmicu.

Samo dvije minute kasnije domaćin je zbog glupog poteza Craiga Gardnera i teatralnog pada kojim je zaradio drugi žuti karton ostao s desetoricom, no niti u sat vremena igre brojčano nadmoćni Wolverhampton nije uspio doći do pobjede i bijega iz opasne zone.

• johnny00801.05.2011. u 21:17
    u ovog suareza sam se zaljubio jos na svjetskom, i cini mi se da se to pretvara u pravu ljubav =)
    johnny008
  • Obrisan korisnik01.05.2011. u 20:47
    suarez je igračina samo takva,čudim se samo da ga nije neki jači klub od liverpoola uzeo
  • LivFan01.05.2011. u 20:22
    zapravo jovanovic je pojacanje beniteza, jos ga ja "doveo" dok je bio trener liverpoola, posto je ovom istico ugovor u standardu iste sezone, pa je taman on doso na smjenu trenera...
    LivFan
  • Obrisan korisnik01.05.2011. u 19:05
    šteta da nemamo chelsea,man utd i city u zadnja tri gola,jer bi lakše dobili njih nego ove slabije:). YNWA
  • Obrisan korisnik01.05.2011. u 17:07
    Sljedece sezone bi moglo biti svasta a ja obozavam svasta posebno u reziji Liverpoola. Suarez je cudo i mislim da ce nadmasit Torresa u svemu samo da se oko njega napravi prava momcad a koliko cujem od prijatelja u Liverpoolu Gerrard je odusevljen svime trenutno a oko kluba je lagana extaza i... [više na forumu]