Premiership, 35. kolo, 01.05.2011, 17:10 h
Manchester City 2:1 West Ham
West Ham

Manchester City pred Ligom prvaka

Marin Vuković • nedjelja, 01.05.2011.

Premda je u ovoj sezoni Premier lige nezahvalno bilo što prognozirati, u sljedećoj sezoni Lige prvaka boje engleske će uz Manchester United, Arsenal i Chelsea po svemu sudeći braniti i Manchester City. Momčad Roberta Mancinija iskoristila je poraz Tottenhama i pobjedom nad West Hamom tri kola prije kraja osigurala gotovo nedostižnu prednost.

Stotine milijuna funti upumpanih u projekt Manchester City polako se počinju isplaćivati. Ne bude li u završnici sezone nevjerojatnih preokreta Blue Moon će se u sljedećoj sezoni pridružiti europskoj eliti u najcjenjenijem svjetskom nogometnom natjecanju - Ligi prvaka.

West Ham je na Eastlandsu pružio hrabar otpor, kako i priliči momčadi koja se grčevito bori za opstanak i svakim kolom sve više gubi tlo pod svojim nogama. Čekićari su (pre)brzo primili dva pogotka, potom se pokušali vratiti u utakmicu, ali su na kraju poraženi s 2:1.

Rijetkost je da Nigel de Jong postiže pogotke, no upravo je Nizozemac već u desetoj minuti načeo mrežu West Hama, a samo pet minuta kasnije na ubačaj Paola Zabalete loptu u vlastitu mrežu skrenuo je Lars Jacobsen.

West Ham se našao u teškoj situaciji, no do kraja poluvremena ipak su uspjeli vratiti se u utakmicu. Prvo je Robbie Keane propustio situaciju jedan na jedan, a potom je slabu intervenciju domaće obrane iskoristio Demba Ba i smanjio na 2:1.

Igra Cityja u drugom je poluvremenu izgubila na protočnosti kakvu je imala u prvih 45 minuta, no u nastavku vrlo otvorene utakmice ipak su uspjeli sačuvati vodstvo. Štoviše, mogli su ga i učvrstiti da je David Silva umjesto grede pogodio mrežu Roberta Greena.

City će u nastavku prvenstva hvatati Arsenal i treće mjesto, kojim bi izbjegli pretkolo Lige prvaka, dok West Hamu preostaje 270 minuta u kojima moraju pronaći put s posljednjeg mjesta i izvan zone ispadanja.

• Obrisan korisnik02.05.2011. u 00:16
    to je nemoguce jer nece biti u istome bubnju, igrat cemo sa spartom prag ili slicno
  • Obrisan korisnik02.05.2011. u 00:00
    za tarvolda i zubić vilu Dinamo,Bayern i Man. City su nositelji tako da ne mogu igrati međusobno
  • Obrisan korisnik01.05.2011. u 23:28
    kad bi baren u kvalifikacijama za ligu prvaka izvukli Gnk dinamo
  • Obrisan korisnik01.05.2011. u 23:26
    Smijesno je ocekivati velike rezultate kad se promijeni sve u klubu , od Vlasnika , trenera i to vise njih do igraca. Jedan HIDINK ih moze posloziti da budu respektabilna ekipa imaju u svakoj liniji dobrih igraca .Zao mi je sto forsiraju samo Balotelija , a Dzeko im sjedi na klupi. Da ne ulazimo u... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.05.2011. u 23:05
    imaju balotellia koji je, kako kaže, bolji i od messia i od c.r.-a. čovjek je tolika zvijezda u europi da ni marker sam ne oblači