1. Hrvatska nogometna liga, 29. kolo, 14.05.2011, 19:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 4.000
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Igor Krmar (Zagreb), Krunoslav Ambrinac (Zagreb)
Osijek
Osijek
0:0 Karlovac 1919
Karlovac 1919

Osječani se vratili starim navikama

Iz Gradskog vrta:Mario Plavčić • subota, 14.05.2011.

Pred tisuću i pol gledatelja u Gradskom vrtu, nogometaši Osijeka i Karlovca odigrali su bez pogodaka. Karlovac je tako za bijelo-plave i dalje ostao nesvladiva tvrđava. Osječani će završiti sezonu, a da kroz cijelu sezonu nisu uspjeli ostvariti dvije pobjede u nizu.

Kristijan Glavaš
73'

Romeo Filipović
81'
99
Patrik Poljak
90'
Srećko Lušić

Uoči početka susreta osječka publika gromoglasnim navijanjem pozdravila je kadete Osijeka, osvajače Kupa Hrvatske. Pljeskom je pozdravljen i vratar bijelo-plavih Ivan Kardum koji je od strane Kohorte primio pehar za najboljeg igrača Osijeka ove sezone.

Karlovčani su hrabro ušli u utakmicu i nisu dozvolili domaćinima početni pritisak. Igralo se uglavnom na sredini terena bez opasnosti za vratare sve do 22. minute kada je do prve prigode na utakmici stigla domaća momčad.

Šorša je izvrsno prošao po desnoj strani i ubacio na peterac prema Ljubojeviću koji je propustio mladom Špeharu, no ovaj kasni i prva velika prigoda bijelo-plavih otišla je u nepovrat.

Gosti su uzvratili svega dvije minute kasnije - Zgrablić je izašao "oči u oči" s Kardumom koji je odličnom intervencijom spriječio vodstvo gostiju. Gosti su se još više ohrabrili i sve češće dolazili pred Karduma koji je i na ovom susretu potvrdio da se radi o ponajboljem vrataru HNL-a.

Uz Karduma, jedini raspoloženi iz redova bijelo-plavih bio je vrlo dobri Šorša koji je u 40. minuti, iz naizgled bezopasne situacije, tukao s ruba šesnaesterca, ali je njegov udarac završio na vratnici. U samoj završnici prvoga poluvremena, gosti su još jednom zaprijetili, ovog puta preko Štefančića, no njegov udarac glavom završio je u Kardumovom naručju.

Početak nastavka bio je prava uspavanka koja je trajala sve do 68. minute kada je Špehar ušao u šesnaesterac i pao nakon kontakta s gostujućim stoperom, no sudac Marko Matoc samo je odmahnuo rukom. Osječani su propustili veliku prigodu i u 73. minuti kada je Bubalo ubacio prema Ljubojeviću, no njegov udarac glavom završio je pored desne vratnice.

U samom finišu susreta gosti su se odlučili za nešto defenzivniju varijantu, očito zadovoljni bodom. Bijelo-plavi su pokušavali doći do pobjedonosnog pogotka, ali bezuspješno. Susret je završio bez pobjednika i tako se nastavila tradicija po kojoj Osječani i dalje, ne samo da nisu svladali Karlovčane, nego im nisu uspjeli postići ni pogotka.

Osječani su tako propustili posljednju priliku ove sezone povezati dvije pobjede. Osječki prvoligaš pozdravio se sa svojim navijačima uz još jedno razočaranje, no tako je bilo u Gradskom vrtu i veći dio ove sezone. Karlovčani su ostvarili zacrtano i vraćaju se kući s bodom, a takav ishod ostavio ih je ispred Osijeka na prvenstvenoj ljestvici.