1. Hrvatska nogometna liga, 29. kolo, 14.05.2011, 19:00 h, Park mladeži, gledatelja: 1000
Suci: Ivo Krečak (Šibenik), Goran Perica (Šibenik), Damir Kraljević (Zadar)

Vedran Babić • subota, 14.05.2011.

Nogometaši Splita pobjednički su se oprostili od svojih navijača na Parku mladeži. U pretposljednjem ligaškom kolu oni su s minimalnih 1:0 porazili Hrvatski dragovoljac, a igračem odluke pokazao se mladi napadač Ante Erceg...

Mate Pehar
38'
21
Romano Obilinović
60'
24
Ante Erceg
70'
Marko Janjetović
67'
50
Sven Jajčinović
80'
51
Ivan Grubišić
86'
Davor Mladina

Iako je Splitov trener Ivan Katalinić najavljivao efikasnu utakmicu, od nje nije bilo ništa. Negledljivo prvo poluvrijeme i puno uzbudljivije drugo stvorili su tek jedan pogodak i to onaj Ante Ercega, Splitova jokera s klupe.

Sve vrijedno bilježenja u nezanimljivom prvom poluvremenu slobodno može stati u dvije rečenice. Split je najviše prijetio preko razigranog Seada Bučana na desnoj strani koji je u 34. minuti s ruba kaznenog prostora gostiju pucao preko gola, dok je Dragovoljac jedinu svoju šansu imao minutu ranije kada je Darko Čordaš ubacio, a Mato Grgić glavom promašio Vukovićeva vrata.

U 38. minuti zbog ozljede je igru morao napustiti domaći veznjak Josip Serdarušić, a zamijenio ga je Mate Pehar. U samoj završnici prvog dijela stoper Goran Milović, koji se u sastavu našao nakon ozljede Velimira Vidića, pucao je glavom, ali ravno u gostujućeg vratara Igora Vidakovića.

Svjesni da u prvom poluvremenu nisu pokazali gotovo ništa, Splitovci su u nastavak igre ušli furiozno i odmah u prvih 15 minuta stvorili pet opasnih situacija. Dvaput je neprecizan bio Bučan, a po jednom Pehar, Ante Vitaić i Filip Marčić. Imali su i gosti sjajnu šansu u 66. minuti preko Marija Rašića, no njegov udarac iz samih rašlji spektakularnom obranom izvadio je Vuković.

Bilo je jasno da se utakmica otvorila, a kao rezultat toga Split je ipak zasluženo poveo u 73. minuti pogotkom Ante Ercega, koji je u igru ušao svega tri minute ranije. Vitaić mu je gurnuo loptu u prostor, a mladi Splitov napadač matirao je Vidakovića za vodstvo "Crvenih".

Do kraja utakmice više nije bilo nikakvih ozbiljnijih prilika. Split je rutinirano sačuvao prednost i upisao svoju jubilarnu desetu pobjedu na domaćem terenu u 15. utakmici (dva remija i tri poraza), a šestu u nizu.

Jednako tako, Splitovci su trenutno preskočili Hajduk na drugoj poziciji, a hoće li na njoj i ostati uoči posljednjeg kola i gostovanja na Maksimiru kod Dinama, ovisi o ishodu utakmice Zagreb - Hajduk.