Lens i matematički ispao

Maja Giljanović • nedjelja, 15.05.2011.

180 minuta prije kraja sezone Lens Vedrana Runje i Gregoryja Sertica i matematički je ispao u Ligue 2, prvaci iz 1998. godine odigrali su samo 1:1 u Monacu i dva kola prije kraja prvenstva za prvim iznad crte Nancyjem zaostaju nedostižnih sedam bodova.

Bez Vedrana Runje i Gregoryja Sertica i među zamjenama Lens je na Louisu II protiv Monaca i matematički ispao u Ligue. Prvacima iz 1998. godine odsjekle su se noge nakon gola Moukandjoa u 14. minuti, ali ubrzo su se oporavili, shvatili da je vrag odnio šalu i preuzeli inicijativu.

Pod teretom imperativa da u tri susreta do kraja osvoje svih devet bodova i dočekaju kiks konkurencije napadali su, ali lopta im nije željela iza leđa Chabberta sve do treće minute nadoknade. Bod je spasio Varane samo što je 1:1 too little, too late, Lens 180 minuta prije kraja sezone za prvim iznad crte Nancyjem zaostaje nenadoknadivih sedam bodova.

Vezane vijesti

I Monaco bi mogao Lensovim stopama, gol primljen u posljednjim sekundama sedmerostruke prvake Francuske i viceprvake Europe 2004. godine baca ispod crte jedan bod iza Nancyja koji je preko Hadjija, Berenguera i Traorea iskoristio isključenje Civellija u 68. minuti i slomio otpor Nice.

Montano i Leroy osigurali su Rennesu slavlje u Saint-Etienneu, Arles-Avignon je protiv Toulousea golom Ghilasa došao do tek druge pobjede sezone, Hamouma u prvom i Traore u drugom poluvremenu Caenu su donijeli tri boda protiv Montpelliera, Auxerre je u Valenciennesu preko Jo-Gooka u 87. minuti poništio vodstvo Kadira i izvukao bod, a pobjednika nije bilo ni na Yves Allainmatu na susretu između Lorienta i Marseillea. Prvaci su poveli u 14. minuti golom Remyja, domaćin je preokrenuo preko Konea i Gameira, a Gignac je u 88. minuti rezultat vratio na početak. Premalo je to za Marseille, Lille ima utakmicu manje i tri boda više.