Lille na bod od raja

Maja Giljanović • srijeda, 18.05.2011.

U zaostalim utakmicama 36. kola Lille je pobijedio Sochaux, odvojio se od Marseillea na šest bodova i stigao na bod od osvajanja dvostruke krune, a PSG je izgubio od Bordeauxa i propustio od Lyona preuzeti treće mjesto koje dogodine vodi u Ligu prvaka.

Još samo centimetri dijele Lille od dvostruke krune, Les Dogues su u subotu protiv PSG-a (1:0) osvojili prvi Kup nakon 1955. godine, a u Le Championnatu su stigli na bod od trećeg naslova od osnutka 1944. i prvog nakon 57 godina posta.

Igrači Rudija Garcije čiji se glas daleko čuje i na Metropoleu ga je "skautiralo" izaslanstvo Rome zainteresirano da dogodine preuzme Vučicu od Vincenza Montelle u zaostaloj su utakmici 36. kola nanizali i petu pobjedu u posljednjih pet utakmica.

Vezane vijesti

Jedna od mušterija Lillea koja na Metropoleu nije pobijedila osam susreta uzastopce i pritom je osvojila tek dva boda teško je disala cijeli susret, ali je izdržala prvo poluvrijeme: Gervinha je u 17. minuti zaustavila stativa, dvije minute poslije promašio je prazan gol, a i najbolji strijelac lige Sow bio je neprecizan u 40. minuti.

Terensku dominaciju Lille je oplodio u 53. minuti: Sow je uposlio Gervinha, a reprezentativac Obale Bjelokosti nije oklijevao i uz pomoć stative poslao je loptu iza Richerta. Moglo je 16,813 navijača slaviti i uvjerljiviju pobjedu da su Obraniak i Gervinho bili za centimetar precizniji, ali nebitno: Lille je dva kola prije kraja šest bodova ispred Marseillea i da poput Olympiquea prošle sezone osvoji double (samo što je Marseille uzeo Liga-kup) nedostaje mu još samo jedan bod u susretima protiv PSG-a u Parizu i protiv Rennesa kod kuće.

PSG je propustio kazniti Lyon za samo bod osvojen u Brestu i pobjedom u Bordeauxu Lavove na trećem mjestu koje dogodine vodi u Ligu prvaka preskočiti za jedan bod. Odluka je pala nakon nepunih pet minuta: Clement je skrivio jedanaesterac na Tremoulinasu, a za tri boda koja Žirondince vraćaju u borbu za izlazak na europsku scenu s bijele točke precizan je bio Diabate.

Parižani su platili skupu cijenu uvijek istoj boljci - nepreciznosti: Erding i Nene u prvom i Bodmer, Bahebeck, Hoarau i Nene dvaput u drugom poluvremenu bili su u više-manje mat-pozicijama, ali iz nijedne nisu pronašli lijek za Carrassoa.

• Obrisan korisnik19.05.2011. u 10:11
    Pariz i Berlin dvije ponajveće europske metropole a ne mogu sastaviti poštenu ekipu!
  • Obrisan korisnik19.05.2011. u 09:45
    U Francuskoj mi se sviđa što se svako toliko promijeni prvak, i nekako mi se čini da četo i manji klubovi (poput Lillea) znaju isplivati na površinu. Mislim da bi trebalo svagdje uversti salary cap, koji postoji u NFL-u. Mislim da bi to bilo dobro za nogomet.
  • Obrisan korisnik19.05.2011. u 00:00
    PSG... Dok ne promijene gubitnički mentalitet, neće biti od njih puno.