Brest 1:1 Lyon
Lyon

Lyon igra na tko manje

Maja Giljanović • ponedjeljak, 16.05.2011.

Nogometaši Lyona čine sve da dogodine zaigraju u Europskoj, a ne u Ligi prvaka. Lavovi su nakon prošlotjednog poniženja u Auxerreu u 36. kolu odigrali samo 1:1 u Brestu i PSG-u koji svoj susret u Bordeauxu igra u srijedu širom otvorili vrata prema trećem mjestu.

U srijedu poniženi u Auxerreu (0:4) nogometaši Lyona nepredvidljivu su ćud pokazali i u 36. kolu na gostovanju u Brestu. Lavovi bez protiv Auxerrea isključenog Dejana Lovrena prešli su u vodstvo preko Edersona u 15. minuti i nepunu minutu poslije zamalo podebljali prednost (Kallström), ali u nastavku prvog i u cijelom drugom poluvremenu nisu pokazali ništa.

Goste je u 50. minuti ispred Grougija pravovremenim istrčavanjem spasio Lloris, ali u 76. minuti Brest je naplatio terensku inicijativu i udarcem Licke iz poluvoleja zasluženo uzeo bod.

Vezane vijesti

Lyon je i dalje na trećem mjestu i od PSG-a se odvojio na dva boda prednosti, ali Parižani svoj susret 36. kola tek moraju odigrati. U srijedu gostuju u Bordeauxu, problem je samo što Žirondincima na Chaban-Delmasu zadnjih šest sezona nisu zabili ni gol, a i na posljednju pobjedu čekaju od studenog 2005. godine.