Istra osmicom u finale Kupa

Mario Glasnović • srijeda, 25.05.2011.

Nogometaši Istre 1961 uvjerljivom pobjedom plasirali su se u finale Kupa Istre. Puljani su na Aldo Drosini s čak 8:2 bili bolji od trećeligaša NK Medulina.

Istra 1961 visokom pobjedom se plasirala u finale Kupa Istre. Izabranici Igora Pamića pred petstotinjak gledatelja na Aldo Drosini s osam golova su ispratili trećeligašku momčad NK Medulina.

Istra 1961 je u vodstvo došla u 20. minuti kada je Tepurić pogodio za 1:0. Devet minuta kasnije Eliomar udvostručuje vodstvo Puljana. Do poluvremena se mreža Medulina još dva puta tresla, strijelci su bili Belle i Plantić. Gosti su pred kaj poluvremena smanjili na 4:1 pogotkom Konovića.

U nastavku smo vidjeli još pet pogodaka, od čega četiri u mreži vratara Medulina Tončinića. Najprije je Medulin smanjio na 4:1 golom iz jedanaesterca kojeg je precizno izveo Grdić. S dva pogotka Siniše Linića te po jednim Tepurića i Bellea Istra 1961 prošla je u finale Kupa Istre gdje će igrati s pobjednikom susreta između Rudara i Buja.