Damir Žbulj • subota, 13.08.2011.

Odigrano je i prvih šest susreta drugog kola njemačke Bundeslige, a vidjeli smo i prvo iznenađenje, ako se to u izjednačenoj njemačkoj ligi može tako nazvati. Dortmundska Borussia, aktualni prvak, poražena je na gostovanju kod Hoffenheima sjajnim potezom Sejada Salihovića, Bayern je u samoj završnici utakmice stigao do minimalne pobjede, dok su se u dvoboju HSV-a i Herthe golovima istaknuli i Petrić i Mijatović, na suprotnim stranama terena.

Povratnik u prvu ligu, berlinska Hertha, s našima Mijatovićem u prvom sastavu stigla je u Hamburg u goste Petrićevu HSV-u. Nogometaši HSV-a u prvom kolu teško su stradali u Dortmundu, ali su očekivali kako će susret protiv Herthe pokazati njihovu pravu vrijednost. Domaći su poveli u 25. minuti utakmice. U dvoboju dvaju Hrvata, Mijatović ruši Petrića u kaznenom prostoru, a napadač iz Hamburga sam izvodi najstrožu kaznu i svojoj ekipi osigurava minimalno vodstvo. Nisu domaći uspjeli sačuvati prednost do odmora jer Torun, poravnava rezultat na 1:1, pospremivši jedan odbijanac.

U nastavku susreta domaćin ipak ponovno dolazi u vodstvo u 61. minuti utakmice. Son se izborio za jednu loptu, sjurio se prema vratima i odličnim udarcem s 25 metara pogodio gol gostiju, za 2:1 vodstvo. Petrić je teren napustio u 67. minuti utakmice, a kako ne bi ispao tragičar, Mijatović se pobrinuo u samoj završnici dvoboja. Nakon kornera, u 88. minuti utakmice, najviši u skoku je upravo Mijatović, koji glavom zabija za 2:2 i vrijedan bod gostiju iz Berlina.

szólj hozzá: HSV vs Hertha 2:2 ALL GOALS

U susretu koji je prije samog početka pobudio možda i najviše pozornosti, Wolfsburg je na svom travnjaku dočekao Bayern. Domaći su na krilima u uvjerljive pobjede iz prvog kola u dobrom raspoloženju dočekali ovaj susret, dok je gostima iz Münchena, nakon šokantnog poraza od Borussije iz Mönchengladbacha na Allianz Areni, bila važno u novom kolu stići do pozitivnog rezultata.

Trener Vukova Felix Magath od prve minute je na teren poslao našeg Marija Mandžukića, dok je Lakić svoju priliku čekao na klupi. Kod gostiju Jupp Heynckes je, za razliku od prvog kola, ipak za Pranjića i Olića našao mjesta barem na klupi za rezervne igrače, dok je od početka zaigrao oporavljeni Ribery. U prvom poluvremenu od pravog nogometa i nismo vidjeli puno. Prvi su zaprijetili gosti u šestoj minuti preko Kroosa, a nakon tog je uslijedilo razdoblje izjednačene igre, bez pravih prilika. Mladi Kroos bio je opasan u 22. minuti, dok je domaćim nogometašima u 40. minuti utakmice poništen pogodak Helmesa, zbog zaleđa.

Drugih 45 minuta bolje su otvorili gosti, izgledne prilike su propustili Schweinsteiger i Kroos, dok je Olić na teren ušao četiri minute prije kraja dvoboja, a potom i Lakić. Kada se već mislilo kako će dvoboj završiti bez pobjednika, jednu odličnu akciju gosti završavaju pogotkom. Ribery je na rubu kaznenog prostora pronašao Luiz Gustava, koji šalje loptu iza leđa vratara domaćih u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Aktualni prvak gostovao je kod Hoffenheima. Dortmundska Borussia visokom pobjedom nad HSV-om otvorila je novu sezonu pa se očekivalo kako i protiv današnjeg protivnika neće imati previše problema. Nakon što je zaigrao za Hrvatsku u srijedu protiv Irske, u bundesligaškom dvoboju nije bilo mjesta za Josipa Šimunića, koji je završio na tribinama. Perišić je i drugom kolu Bundeslige susret započeo na klupi.

Međutim, nije sve krenulo po planu za prvake. Domaćin je pokazao namjere u šestoj minuti kada Firmino udarcem sa 17 metara pogađa gredu, da bi samo tri minute kasnije Salihović, fantastično izvedenim slobodnim udarcem, s 30-ak metara pogodio gornji kut Weidenfellerova gola. Borussia je čitavo poluvrijeme igrala svoju kombinatornu igru, no, nisu bili toliko opasni po vrata protivnika pa nisu uspjeli niti stići do pogotka.

Drugo poluvrijeme nije donijelo neke značajnije promjene u igri na travnjaku. Pokušao je trener Klopp izmjenama potaknuti svoju ekipu, ušli su i naš Perišić umjesto Gündogana i Zidan te Blaszczykowski umjesto Götzea, ali bez promjene rezultata. Perišić se u dva - tri navrata našao u opasnoj situaciji, glavom i uzdrmao okvir gola, ali pogodak niti on, niti njegova ekipa, do kraja susreta nisu uspjeli postići.

Schalke se, nakon rezultatskog 'potopa' u Stuttgartu, na domaćem travnjaku nadao bodovima protiv Kölna. U sastavu gostiju od prve minute zaigrao je i Mato Jajalo, dok je Varvodić i dalje druga vratarska opcija trenera Solbakkena. Köln je u vodstvo usred Gelsenkirchena stigao u 12. minuti. Akciju Jajala i Peszka udarcem s 15-ak metara u pogodak pretvara Podolski. Gosti nisu vodstvo sačuvali do odmora. Nakon što je McKenna u 41. minuti igrao rukom u 16-ercu, siguran izvođač kaznenog udarca bio je Huntelaar, za izjednačenje prije odmora.

U nastavku blitzkrieg domaćih u samo dvije minute. Prvo je Huntelaar glavom zabio za vodstvo Schalkea u 47. minuti, da bi Holtby, ovosezonsko pojačanje pristiglo iz Mainza, povećao prednost domaćih na 3:1. Dobra igra domaćih nastavila se i u idućim minutama, a potvrdu i četvrti pogodak Schalkea donio je Raul, neobranjivim udarcem s desetak metara u 59. minuti. Petardu domaćih zaključio je Huntelaar, svojim trećim pogotkom, šest minuta prije isteka regularnog vremena.

Mainz je gostovao kod Freiburga, a do odmora se mreže nisu tresle. Nastavak susreta donio je vodstvo gostiju. Nakon kornera u 61. minuti, i gužve ispred gol linije, najbolje se snalazi Risse, koji donosi vodstvo Mainzu. Na asistenciju strijelca prvog pogotka, Choupo-Moting povisuje prednost gostiju na 0:2 u 79. minuti utakmice. Počasni pogodak za domaće zabio je Cissé u sudačkoj nadoknadi dvoboja. Identičnim 1:2 rezultatom do gostujuće pobjede stigli su nogometaši Hannovera u Nürnbergu. Abdellaoue u 16. minuti te Rausch u 26. minuti iz kaznenog udarca goste dovode u vodstvo. Pekhart je glavom u 56. minuti donio nadu u pozitivan rezultat domaćim nogometašima, ali do kraja susreta pogodaka više nije bilo pa Hannover dolazi do druge prvenstvene pobjede.

• Obrisan korisnik14.08.2011. u 00:36
    @juka.13 Možda si u pravu, mada ne vjerujem. Koliko me pamćenje služi (bila je loša slika), Ribery po lijevoj strani jedva prolazi kroz 2 igrača, dodaje Gomezu koji brzo natrag dodaje Riberyu u 16m i onda Ribery gleda oko sekundu gdje da doda, vidi Gustava i to je to.
  • Obrisan korisnik13.08.2011. u 23:37
    Ja sam isto gledao tekmu i nisam vidio nikakav prodor Riberya kod gola :-))) ne znam kako nisi primjetio da je taj Olic koji je kako si rekao kasno usao, probio ljevu stranu i vratio povratnu loptu Riberyu na otprilike 12-13 metara malo uljevo od gola a on je samo servirao loptu na rub sesnaesterca... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik13.08.2011. u 22:03
    @Ronaldo9 Očito se nismo razumijeli... Ne mora napadač u takvoj utakmici zabit gol da bi dobio prolaznu ocijenu. Fulao je 2 dobre šanse, ali je zabio regularan gol. Od ta 2 promašaja, jednom su mu smetali Boateng i Badstuber pa nije dobro vidio loptu koja mu je išla na glavu itd. Cijelu utakmicu je... [više na forumu]
  • Tonco13.08.2011. u 20:46