Bundesliga, 2. kolo, 13.08.2011, 18:30 h
Borussia M'gladbach 1:1 Stuttgart
Stuttgart

Stuttgartu samo bod u Mönchengladbachu

Damir Žbulj • subota, 13.08.2011.

U posljednjem susretu subotnjeg rasporeda drugog kola njemačke Bundeslige Borussija iz Mönchengladbacha je na svom travnjaku ugostila Stuttgart. U dinamičnoj utakmici vidjeli smo po pogodak sa svake strane, a posljednjih desetak minuta domaćin je s desetoricom na travnjaku uspio sačuvati 1:1 te je tako osigurao vrijedan bod protiv opasnog protivnika.

Nakon što su prošle sezone jedva sačuvali svoj prvoligaški status, otvaranje nove donijelo je društvu iz Mönchengladbacha rezultat iz snova. Slavili su u prvom kolu na Allianz Areni kod Bayerna, a premijerni nastup pred svojim navijačima donio im je gostovanje Stuttgarta.

Švabe su sezonu otvorile uvjerljivom 3:0 pobjedom nad Schalkeom pa su se bodovima nadali i na ovom gostovanju. Poseban razlog za optimizam budila im je statistika, koja je debelo na strani Stuttgarta. Borussia je posljednji put u njihovom međusobnom dvoboju slavila još davne 2005. godine, a u posljednjem dvoboju na Borussia-Park stadionu, u veljači ove godine, ubilježili su nogometaši Stuttgarta 2:3 pobjedu.

Dvoboj su domaći otvorili opasnom akcijom već u drugoj minuti utakmice. Grešku Molinara u obrani gostiju koristi Reus, dolazi u priliku, no, pod pritiskom ostatka obrane loptu šalje malo pored vratiju. U idućim minutama dvije akcije gostiju zaustavlja obrana Borussije, koja dobro obavlja svoj posao.

Opasan je po gol domaćih bio Austrijanac Harnik u 17. minuti, a kod gostiju se ponovno istaknuo Molinaro, koji je nakon serije oštrih prekršaja, zaradio i žuti karton. Stuttgart je nakon pola sata igre bio konkretniji na terenu, a odličnu akciju Kuzmanovića u 32. minuti, Gentner je glavom pokušao pretvoriti u pogodak. No, vratar domaćih Ter Stegen, uz male poteškoće, brani njegov udarac.

Imale su obje ekipe do poluvremena još poneku priliku za postizanje pogotka, ali na odmor se ipak odlazi bez promjene početnog rezultata.

Nastavak utakmice donio je sličnu igru kao i u prvih 45 minuta, uz puno tempa na obje strane terena. No, mreže se nisu tresle sve do 66. minute utakmice. Kvist je u kaznenom prostoru napravio prekršaj na Reusu, sudac je procijenio da je to bilo za kazneni udarac, a siguran realizator bio je kapetan domaćih, belgijski veteran, Filip Daems.

Međutim, gosti stižu do brzinskog izjednačenja samo pet minuta kasnije. Ubačaj Kvista u kazneni prostor Gentner glavom prebacuje na drugu vratnicu, a na pravom mjestu nalazi se Cacau, koji iz blizine posprema loptu u mrežu.

Nakon serije izmjena na obje strane u tim minutama, igra se malo primirila, ali da završnica ne bude dosadna pobrinuo se igrač Borussije Brouwers, koji deset minuta prije kraja zarađuje drugu javnu opomenu te je zbog crvenog kartona morao ranije napustiti teren. Domaći su završnicu proveli u čvrstom defenzivnom bloku, pokušavajući s desetoricom sačuvati barem bod, što su u konačnici i uspjeli.

szólj hozzá: Mo 1-1 Stut