Marin Vuković • subota, 13.08.2011.

Hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić na sjajan je način otvorio novu sezonu. Na gostovanju kod novog premierligaša Queens Park Rangersa Killer je dobio priliku u početnoj momčadi i u uvjerljivom nastupu Boltona postigao i pogodak. Liverpool je neugodno iznenadio svoje navijače prosipanjem bodova u ogledu sa Sunderlandom, a posve suprotno raspoloženje vlada među simpatizerima Wolverhamptona, čiji su ljubimci slavili na gostovanju u Blackburnu.

Prošlosezonski prvak Championshipa i novi član engleske Premier lige već na otvorenju sezone doživio je grubo prizemljenje. Premijeru pred vlastitim navijačima pokvarili su im nogometaši Boltona i s četiri pogotka u mreži poželjeli im dobrodošlicu u englesku nogometnu elitu.

Jedan od odgovornih za debakl Rangersa bio je i naš reprezentativac Ivan Klasnić, koji je već u uvodnoj utakmici sezone našao mjesto u početnom sastavu i potom ga 20 minuta prije kraja opravdao pogotkom za 3:0. Tom prilikom Klasnić je imao i malo sreće, jer se lopta uz malu pomoć Bradleyja Orra odbila u mrežu Rangersa.

Prethodno su mrežu domaćina zatresli Gary Cahill i domaći igrač Daniel Gabbidon, a goste je desetak minuta prije kraja dokrajčio Fabrice Muamba. Hrvatski napadač iz igre je izašao tek u 86. minuti, u igri ga je zamijenio Robbie Blake.

Dodatni udarac domaćoj momčadi zadao je Clint Hill koji je zbog namjernog udaranja glavom Martina Petrova kažnjen izravnim crvenim kartonom, što znači da će već na početku sezone morati odraditi tri utakmice suspenzije.

Svoje navijače već je u prvom kolu razočarao Liverpool, koji je sa Sunderlandom odigrao tek 1:1 i već nakon prvih 90 minuta prosuo dva boda na koja je Kenny Dalglish definitivno računao na otvorenju sezone.

Premda se Sunderland na Anfield došao nadigravati, u prvih je 45 minuta zbog takve odluke mogao teško stradati. Liverpool je odigrao odličnih 45 minuta i pravo je čudo što su na odmor otišli s tek jednim pogotkom prednosti.

Već u petoj minuti utakmice Kieran Richardson napravio je grubu pogrešku i izgubio loptu od Luisa Suareza, a potom ga u čistoj gol prilici srušio u šesnaestercu i skrivio jedanaesterac. Na svoju sreću, za taj je potez dobio tek žuti karton, a da se prekršaj isplatio pokazalo se već minutu kasnije kada je Suarez s bijele točke loptu poslao u posljednji red tribina.

Za taj grubi promašaj urugvajski se reprezentativac ipak iskupio samo šest minuta kasnije, nakon lijepog ubačaja Charlieja Adama glavom je skrenuo loptu pored nemoćnog Simona Mignoleta. Do kraja prvog dijela Liverpool je mogao dokrajčiti goste iz Sunderlanda, no pogodak Andyja Carrolla poništen je zbog prekršaja u napadu, a Stewart Downing je nakon fantastičnog solo prodora uzdrmao gredu.

Posve neočekivano iz svlačionice je izašao neki drugi Liverpool i dozvolio Sunderlandu povratak u utakmicu. Momčad Stevea Brucea sjajno je otvorila drugo poluvrijeme i nakon nekoliko sitnih prijetnji u 57. minuti prekrasnim volejem Sebastiana Larssona došla do izjednačujućeg pogotka.

Lopta u mreži Pepea Reine uzdrmala je domaće nogometaše, koji do kraja utakmice nisu uspjeli nametnuti ritam niti stvoriti pravu neugodnost obrani Sunderlanda. Nakon dva po mnogočemu različita poluvremena gosti se kući vraćaju sa zasluženim bodom.

Za razliku od Queens Park Rangersa, još jedan novi prvoligaš Norwich City sezonu je otvorio remijem u Wiganu. Domaćin je iz sumnjivog jedanaesterca kojeg je realizirao Ben Watson poveli u 21. minuti, no Kanarinci su se vratili u utakmicu neposredno prije odmora i golom Wesa Hoolahana, i to nakon velike pogreške vratara Alija Al Habsija.

Podjelom bodova, ali bez pogodaka, završen je i ogled Fulhama i Aston Ville na Craven Cottageu. Gosti na osvojenom bodu ponajviše mogu zahvaliti vrataru Shayu Givenu, koji je još jednom s nekoliko sjajnih obrana potvrdio svoju kvalitetu.

Wolverhampton je za dlaku u posljednjem kolu prošle sezone izbjegao put u drugoligaško društvo, no ovu su sezonu otvorili sa stilom. Već u prvom kolu uknjižili su vrijednu gostujuću pobjedu u Blackburnu i došli do prva tri boda.

Debitant u redovima Roversa Mauro Formica postigao je svoj prvijenac već u 20. minuti utakmice, no utakmicu neće pamtiti po konačnom ishodu. Samo 90 sekundi kasnije Steven Fletcher je izjednačio, a pobjedu Vukovima donio Stephen Ward početkom drugog dijela, i to nakon što je Kevin Doyle promašio jedanaesterac za goste.

• Obrisan korisnik14.08.2011. u 17:46
    Problem u Liverpoola je to sto oni gube na malim utakmica dok United dobiva i zato oni tako osvajaju naslove na male protivnke
  • Obrisan korisnik14.08.2011. u 11:38
    sharki slazem se navijac sam liverpoola i zelim vjerovati da smo spremni za titulu a bod protiv sunderlanda kod kuce je uzas,takav luksuz sebi nece dopustit man.utd to je cinjenica,nadam se da ce dalglish popravit igru i zaustavit te proklete duge lopte u prazno
  • The Phantom14.08.2011. u 00:46
    Ne bi se baš složia u potpunosti, siti se kraja prošle sezone
    The Phantom
  • beaver13.08.2011. u 23:48
    nadam se da je Bilic vidio gol...kakav takav ali je usao nesto sto repka ne moze za sada
    beaver
  • Obrisan korisnik13.08.2011. u 22:38
    šteta za liverpool nisu imali sreće al događa se al imali su ovakvih padova često i prošle sezone, gerrard je kapetan i sigurno fali liverpoolu al i poršle godine su odigrali ekoliko vrhunskih utakmica bez njega i meireles je malo podcjenjen al treba bit optimist među 4 bi trebali bit 90% jer će... [više na forumu]