Premiership, 1. kolo, 15.08.2011, 21:00 h
Manchester City 4:0 Swansea City
Swansea City

Manchester City pregazio Velšane

Marin Vuković • ponedjeljak, 15.08.2011.

Manchester City i Swansea City zaključili su prvo kolo Premier lige vrlo dobrom utakmicom na Etihadu, u kojoj domaćin nije imao previše milosti prema velškim debitantima. Posebno se to odnosi na Sergia Aguera, koji je s dva pogotka najavio pohod na vrh premierligaške ljestvice strijelaca.

Nogometaši Swanseaja nisu uspjeli izbjeći poraz u svom prvom nastupu u engleskoj Premier ligi, Manchester City ih je razbio s čak 4:0, a pobjeda domaćina po svemu je prikazanom mogla biti i daleko uvjerljivija.

Posebno impresivno odigrao je debitant u svijetlo-plavom dresu Sergio Aguero, koji je u samo pola sata uspio postići dva pogotka i upisati asistenciju, uklopivši se u svoju novu momčad već u prvom nastupu.

Gosti su na Etihad došli odigrati discipliniranu utakmicu uz minimalno preuzimanje rizika i taj je plan u prvom poluvremenu donio plodove. Swansea je sačuvao svoju mrežu i usudio se gajiti nadu u osvajanje barem jednoga boda, no kada se Cityju napokon otvorilo gostima više nije bilo spasa.

Danas fantastični vratar Swanseaja Michel Vorm čudesnim je intervencijama čuvao svoju mrežu do 57. minute, kada je uspio obraniti udarac Adama Johnsona, ali je na odbijenu loptu natrčao Edin Džeko i načeo mrežu gostiju.

U 60. minuti u igru je ušao Aguero i već osam minuta kasnije pokazao zašto je City za njega istresao 38 milijuna funti. Nakon lijepe akcije domaćina natrčao je na savršen ubačaj Micaha Richardsa i poentirao za 2:0.

Aguero je u glavnoj ulozi i tri minute kasnije, kada je krajnjim naporom spasio loptu na putu izvan granica igrališta te asistirao Davidu Silvi za treći pogodak Cityja, a pravu poslasticu Argentinac je ostavio za sam kraj.

U prvoj minuti sudačke nadoknade obrana Swanseaja ostavila je Agueru previše prostora, a on se odlučio na udarac i bombom s preko 20 metara drugi put svladao Vorma. City je na impresivan način uknjižio prva tri boda i već nakon prvog kola s Boltonom podijelio čelo prvenstvene ljestvice.

• Obrisan korisnik16.08.2011. u 13:25
    to je rec pravi talenat covjek dobija sansu na kapaljku i u reprezentaciji,ovdje za kraktko vrijeme u debitantskom nastpupu zaBIO 2 gola svaka cast,uvijek sam imao veliko misljenje o agueru jos iz njegovih mladjih danda pa do dandas mada je bilo puno onih koji su govorili da on nije nesto
  • Obrisan korisnik16.08.2011. u 12:03
    dzeko-aguero i iza njih silva,zvuči odlično,a djeluje moćno.
  • Obrisan korisnik16.08.2011. u 10:31
    Dzeko i Aguero bi mogli biti ubojita konbinacija ove sezone za city jer za pola sata igre zajedno sjajno su saradjivali ;)
  • Obrisan korisnik16.08.2011. u 08:36