Premiership, 1. kolo, 14.08.2011, 17:00 h
West Bromwich Albion
West Bromwich Albion 1:2 Manchester United
Manchester United

Marin Vuković • nedjelja, 14.08.2011.

Uz dosta sreće Manchester United je novu sezonu otvorio pobjedom na Hawthornsu i svladao West Bromwich Albion s 2:1. Nije to bio uvjerljiv nastup branitelja naslova, a posebno njihova vratara Davida de Gee, koji je ponovno pokazao dosta nesigurnosti.

Na svoj karakterističan način Manchester United ipak je uspio doći do pobjede na gostovanju kod West Bromwich Albiona i autogolom Stevena Reida samo nekoliko minuta prije kraja utakmice rezultatom 2:1 "ukrasti" sva tri boda.

Skupa pobjeda

Menadžer Manchester Uniteda Alex Ferguson nakon utakmice je potvrdio ozljede svojih obrambenih uzdanica i procijenio duljinu njihova boravka izvan terena.

Najdulji oporavak čeka Rafaela da Silvu, kojemu slijedi deset tjedana oporavka od iščašenja ramena, šest tjedana će zbog ozljede zadnje lože pauzirati Rio Ferdinand, dok će kapetan momčadi Nemanja Vidić ozljedu leđa sanirati dva tjedna.

Bit će to vatreno krštenje za drugu postavu Unitedove obrane i prinovu Phila Jonesa, koji će već na početku sezone imati veću ulogu od očekivane.

Bila je to skupa pobjeda aktualnog prvaka jer je tijekom utakmice zbog ozljeda ostao bez svog prvog stoperskog para, Nemanje Vidića i Rija Ferdinanda, a dodajmo tome da je na zadnjem treningu uoči utakmice i Rafael iščašio rame i pauzirat će desetak tjedana.

Nije to bila lepršava predstava Manchester Uniteda kojom je prije samo tjedan dana slomljen Manchester City, iako je United ambiciozno otvorio utakmicu. To mu se isplatilo već nakon 13 minuta kada je Wayne Rooney udarcem s ruba šesnaesterca donio prednost gostima.

Kako je vrijeme odmicalo, tako je i pritisak Uniteda bio sve slabiji, a tada su domaći nogometaši nakon dvije nesigurne reakcije Davida de Gee otkrili slabu kariku u redovima branitelja naslova. Sedam minuta prije odmora uspjeli su je i iskoristiti, pa je jedan slab udarac Shanea Longa nakon slabe reakcije De Gee odsjeo u mrežu Uniteda.

Niti u nastavku gosti nisu uspijevali nametnuti svoj ritam. Bili su nadmoćni u posjedu lopte, no u posljednjoj trećini manjkalo im je ideja. Susret je plovio prema podjeli bodova, kada je devet minuta prije kraja United ipak došao do bodova.

Ashley Young je uzeo loptu na lijevom krilu i sjurio se u kazneni prostor domaćina te uputio oštru loptu prema petercu, gdje se ona odbila od Stevena Reida i odsjela u mreži bivšeg Unitedova vratara Bena Fostera.

• Obrisan korisnik15.08.2011. u 19:40
    W.B.A. nije zaslužio ništa više od poraza. United jednostavno bolji. A još mi je drago što vidim Toma Cleverley-ja u prvih 11. Momak iz njihove škole nogometa.
  • Obrisan korisnik15.08.2011. u 18:55
    Nemoraš čekav,već vidiš iz viđenog,young je avion za modrića, mlažnjak točnije.
  • Obrisan korisnik15.08.2011. u 13:43
    I samo Manchesteru kad rezultat ne odgovara zadnja minuta ističe u '98...
  • Obrisan korisnik14.08.2011. u 21:41