Bundesliga, 3. kolo, 19.08.2011, 20:30 h
Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach 4:1 Wolfsburg
Wolfsburg

Josip Piršljin • petak, 19.08.2011.

Odigrana je prva utakmica trećeg kola njemačke Bundeslige u kojoj je Wolfsburg stradao u Mönchengladbachu s 4:1. Domaća Borussia je prikazala puno bolji nogomet od Vukova i zasluženo upisala nova tri boda.

Borussia iz Mönchengladbacha će barem jedan dan provesti na čelu Bundeslige pošto je u tri dosadašnja susreta upisala sedam bodova. Nakon pobjede na Allianz-Areni i remija sa Stuttgartom, nove bodove osvojili su i u domaćem susretu s Wolfsburgom. Mario Mandžukić je za gostujuću ekipu igrao od početka, a u 58. minuti zamijenio ga je Srđan Lakić. Oba hrvatska igrača ostala su večeras bez učinka.

Utakmicu su bolje otvorili gostujući igrači koji su dosta rano došli do vodstva. Igrala se tek 12. minuta kada je Christian Träsch na desnoj strani lijepo spustio loptu za Makoto Hasebea, a Japanac volejem pronalazi put do mreže za vodstvo Wolfsburga od 1:0. Ipak, Vukovi nisu dugo imali prednost pošto je samo tri minute kasnije izjednačio Marco Reus nakon velike greške Simona Kjara.

Nogometaši Borussije puno su bolje zaigrali nakon primljenog gola, te su i poslije izjednačenja nastavili s napadima prema vratima Diega Benaglija. Najprije je opasno pucao vrlo aktivni Raul Marcelo Bobadilla, a u istoj minuti veliku priliku za vodstvo domaće ekipe imao je i Mike Hanke. Pritisak domaćih isplatio se u 31. minuti.

Reus se sjurio prema vratima Wolfsburga na lijevoj strani, a u šesnaestercu ga je nepropisno zaustavio Michael Schulze koji je zamijenio Hasana Salihamidžića. Sudac je pokazao na bijelu točku, a precizan je bio Filip Daems. U posljednoj minuti prvog dijela Borussia je okrunila bolju igru i povela s 3:1 preko Bobadille koji je zabio glavom nakon kornera.

Nogometaši iz Mönchengladbacha su i u nastavku susreta puno bolje igrali od sastava Felixa Magatha. Stvarali su prilike i bili konstantna prijetnja za gostujućeg vratara. Najprije je iz blizine pucao Bobadilla, a Benaglio je morao spašavati svoju mrežu i poslije udarca Romana Neustädtera.

U 67. minuti igrači Luciena Favrea odigrali su možda i najljepšu akciju na utakmici koju su završili Juan Arango asistencijom i Reus novim pogotkom za 4:1 čime je definitivno odlučen pobjednik ovog dvoboja. Wolfsburg je do kraja utakmice mogao tek smanjiti rezultat, no udarci Thomasa Hitzlspergera i Patricka Helmesa su bili neprecizni.