Damir Žbulj • nedjelja, 21.08.2011.

U posljednja dva susreta trećeg kola njemačke Bundeslige Schalke je fantastičnim preokretom u drugom poluvremenu utakmice protiv Mainza stigao do pobjede, nakon što je na poluvremenu gubio 2:0. Hannover je na svom travnjaku ugostio berlinsku Herthu, a gosti su do vrijednog boda stigli u samoj završnici dvoboja. Andre Mijatović, kapetan Herthe, odigrao je svih 90 minuta za svoj sastav.

Nogometaši Schalkea, nakon debakla u četvrtak i poraza od Helsinkija 2:0 u prvom playoff susretu za ulazak u skupine Europske lige, gostovali su kod Mainza u trećem kolu nacionalnog prvenstva.

Nogometaši Mainza riješili su se europskih ovosezonskih briga ispadanjem od rumunjskog Gaz Metana, dok su u Bundesligu ponovno odlično krenuli, iz prva dva kola ostvarili su dvije pobjede, svladavši Bayer i Freiburg.

Vijest dana u Gelsenkirchenu je definitivni ostanak Raula i iduće sezone u dresu Kraljevsko-plavih. Zaigrao je od prve minute u ovom dvoboju, nakon što je propustio ogled u Finskoj, a zanimljivo kako se dvojac Fuchs - Holtby, koji je prošle sezone branio boje Mainza, već u trećem kolu vratio na 'mjesto zločina'. U plavom dresu zaigrali su od prve minute protiv svog bivšeg kluba.

Domaći su susret otvorili na najbolji mogući način, ranim pogotkom, već u sedmoj minuti utakmice. Stieber je ubacio slobodan udarac s desne strane u 16-erac gostiju, lopta dolazi do Austrijanca Ivanschitza, koji ju posprema u mrežu Schalkea.

No, to nije bilo sve od Mainza u početnim minutama utakmice. Već u 12. povećali su svoje vodstvo na 2:0. Nakon pogreške gostiju, loptu je 'prodao' baš bivši igrač Mainza Holtby, Allagui puca iz daljine. Vratar Fährmann trebao je bolje reagirati, lopta dolazi do Sota, koji ju posprema u mrežu.

Schalke gotovo da i nije priprijetio na vrata Mainza u prvom dijelu. Domaći sastav je organiziranom igrom, nakon brzinskog vodstva u samom otvaranju utakmice, držao kontrolu utakmice u svojim nogama, a mogli su domaći i do trećeg pogotka samo minutu prije odmora da je udarac Allaguija s ruba kaznenog prostora bio mrvicu precizniji.

Što se točno dogodilo u svlačionici gostiju na poluvremenu teško se može opisati. Međutim, na teren je izašla neka sasvim druga momčad, koja je pomela domaće u drugih 45 minuta ove utakmice. Ušli su Farfan i Draxler, što je sigurno pridonijelo ofenzivnim namjerama Plavih, a veliki preokret započeo je u 57. minuti pogotkom Huntelaara. Akcija je krenula od Holtbyja, koji kroz noge Noveskog odlično pronalazi Raula, koji sam ispred vratara nesebično asistira za pogodak Nizozemca.

Jurnuli su tada gosti i po drugi pogodak, koji je stigao u 64. minuti utakmice. Farfan je izveo korner, lopta je preletjela vratara, a na drugoj vratnici najprisebniji je Höwedes, koji ju glavom posprema u mrežu.

U 78. minuti utakmice na teren je ušao i naš mladi reprezentativac Petar Slišković, umjesto strijelca drugog pogotka Mainza Sota, no, niti on nije ostavio neki zapaženi dojam u posljednjim minutama, kao niti njegova ekipa, koja je u posljednjih deset minuta primila još dva pogotka i tako ostala bez bodova. Još je jednom korner ubacio Farfan, igrala se 81. minuta utakmice. Lopta dolazi do Raula, koji još jednom asistira, ovaj put za Matipa, a njemu nije bilo teško iz neposredne blizine zabiti za potpuni preokret gostiju.

Imali su domaći i priliku za izjednačenje, tri minute prije kraja, nisu je iskoristili, a Schalke, pogotkom Fuchsa iz slobodnog udarca s 20-ak metara u 90. minuti, stavlja točku na i ovom fantastičnom preokretu u samo malo više od posljednjih pola sata utakmice.

szólj hozzá: Mainz - Schalke 04 2:4

Hannover je također, poput Schalkea, u četvrtak odradio svoje europske obveze. Nogometaši Mirka Slomke, inače bivšeg strateg ekipe iz Gelsenkirchen, bili su uspješniji od svojih kolega. Na svom travnjaku svladali su Sevillu 2:1 i s minimalnom prednošću putuju na uzvrat u Španjolsku. Odlično je Hannover otvorio sezonu i u Bundesligi, startali su s dvije pobjede i u dobrom raspoloženju dočekali su povratnika u ligu, berlinsku Herthu.

Gosti iz Berlina krenuli su u prvenstvo porazom od Nürnberga i neodlučenim rezultatom kod HSV-a, no, trener Markus Babbel bio je zadovoljan viđenim te je najavio kako neće biti promjena u sastavu za ovu utakmicu. Tako je i kapetan Herthe, naš Andre Mijatović našao svoje mjesto u početnih 11 od prve minute.

Domaći su prvi put zaprijetili preko Hagguija u desetoj minuti, a izjednačena utakmica nastavila se i u prvih pola sata. Hannover ipak dolazi u vodstvo u 33. minuti utakmice. Slobodan udarac iz velike daljine izveo je Pinto, a lopta je, nakon pogreške u obrambenom zidu gostiju, završila u mreži vratara Krafta.

Mijatović je tri minute kasnije zaslužio javnu opomenu nakon starta na Abdellaoueu, a gosti su najbolju priliku za pogodak imali u 43. minuti kada udarac Raffela, odlazi malo iznad grede domaćeg gola.

U nastavku susreta konkretniji su i dalje bili domaći nogometaši, ali nakon opasnog ubacivanja Pinta i pokušaja glavom Schlaudraffa rezultat je i dalje bio 1:0 za Hannover.

Hertha je mogla do izjednačenja u 64. minuti, nakon kornera, ali odličnom reakcijom vratara Zielera lopta nije završila u mreži. Čuvali su domaći nogometaši minimalnu prednost sve do završnice utakmice, kada Lasogga sedam minuta prije kraja, izjednačuje rezultat na 1:1. Akciju Eberta i Lella na prvoj vratnici pratio je mladi 19-godišnji napadač Herthe, koji posprema loptu u mrežu Hannovera. U uzbudljivoj završnici bilo je opasno na obje strane terena, zbog zaleđa je poništen i gol domaćim nogometašima, ali susret je na kraju ipak zaključen podjelom bodova.

• Caracalla22.08.2011. u 03:04
    Mainz Je solidna ekipa. Iznenadilo me Kako su Se raspali u drugom poluvremenu.
    Caracalla
  • gangrena22.08.2011. u 00:08
    ovaj raul je igračina kakva se neće nikad više rodit koji kralj
    gangrena
  • Obrisan korisnik21.08.2011. u 23:44
    Schalke je već dugo "luda" momčad. Odličan napad i propusna obrana... Tako su uz malo sreće (i dobru obranu) došli daleko u LP.
  • Obrisan korisnik21.08.2011. u 22:18