Mario Glasnović • subota, 20.08.2011.

Ivica Olić postigao je prvi pogodak u Bundesligi ove sezone. Hrvatski reprezentativac stavio je "šlag na tortu" u Bayernovoj pobjedi protiv HSV-a. Tri boda na svome kontu upisao je i aktualni prvak, Borussia Dortmund, a pravu golijadu vidjeli smo u Bremenu gdje je postignuto čak osam golova.

Sjajne utakmice odigrane su u trećem kolu njemačke Bundeslige. Bayern je s 5:0 slavio na Allianz Areni protiv HSV-a, a peti pogodak postigao je naš Ivica Olić koji je u igru ušao u 71. minuti.

Bayern je u prvome poluvremenu postigao čak tri pogotka. Mrežu HSV-a načeo je Daniel van Buyten koji je dobro iskoristio asistenciju Robbena u 13. minuti. Četiri minute nakon toga Franck Ribery je povisio na 2:0.

Do kraja poluvremena mreža se tresla još jednom, Arjen Robben je nakon solo akcije lijepo pogodio za veliku prednost Bayerna. Prilike su još imali i Thomas Müller koji je pogodio stativu, te Robben koji je mogao još jednom pogoditi, ali bio je neprecizan u završnici.

U nastavku smo gledali istu sliku kao i u prvome dijelu. Bavarci su bili dominantniji i svoju ofenzivnu igru okrunili su s još dva pogotka. Mario Gomez je pogodio nakon lijepe akcije u 56. minuti. Sjajnu utakmicu "zapečatio" je Ivica Olić čiji je trud nakon duge borbe s ozljedom konačno nagrađen. Hrvatski napadač deset minuta prije kraja pogodio je za 5:0. Danijel Pranjić nije bio niti na klupi Bayerna, a Petrić nije nastupio zbog gripe.

Aktualni prvak Borussia Dortmund nakon neočekivanog poraza u prošlom kolu od Hoffenheima pobijedila je Nürnberg. U prvih 45 minuta nismo vidjeli pogotke, iako je prilika bilo na obje strane. No, momčad Jürgena Kloppa u nastavku je s dva pogotka upisala nova tri boda. Lewandowski je pogodio nakon pet minuta nastavka kada mu je dobro asistirao Mario Götze. Konačnih 2:0 postavio je Kevin Grosskreutz pogotkom u 81. minuti. Ivan Perišić odigrao je posljednjih 18 minuta za svoju momčad.

Pravu golijadu vidjeli smo u Bremenu gdje je Werder s 5:3 pobijedio Freiburg. Gosti su dobro otvorili susret, nakon samo sedam minuta igre Tim Wiese morao je po loptu u mrežu. Strijelac pogotka bio je Papiss Demba Cisse.

Werder je u samo pet minuta uspio preokrenuti rezultat. Clemens Fritz izjednačio je u 30. minuti, a vodstvo momčadi iz Bremena donio je Claudio Pizarro u 35. minuti. Nakon toga se otišlo na odmor, ali ni u nastavku mreže nisu mirovale. Tri minute nakon izlaska na teren Cisse je svojim drugim pogotkom vratio stvari na početak.

Marko Arnautović je donio novu prednost Werderu u 65. minuti. Nakon toga mreže su mirovale do posljednjih deset minuta, a tada smo vidjeli još tri pogotka. Reisinger je izjednačio na 3:3 u 86. minuti, ali veliko slavlje domaćima su osigurali Hunt i Wesley.

Hoffenheim je nakon pobjede protiv Dortmunda pobijedio i novog prvoligaša Augsburg. Gosti su bez Josipa Šimunića i Borisa Vukčevića pobijedili u gostima rezultatom 2:0. Za Hoffenheim su pogodili Ryan Babel i Sejad Salihović.

Zanimljiv dvoboj odigrao se na Mercedes-Benz Areni gdje su snage odmjerili Stuttgart i Bayer iz Leverkusena. Jedini pogodak na utakmici postigao je njemački reprezentativac Stefan Kießling koji je pogotkom u 28. minuti donio tri boda momčadi iz Leverkusena.