Bundesliga, 3. kolo, 20.08.2011, 18:30 h
Köln
Köln 1:1 Kaiserslautern
Kaiserslautern

Mario Glasnović • subota, 20.08.2011.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa njemačkog prvenstva vidjeli smo hrvatski obračun između Kölna i Kaiserslauterna. U remiju ove dvije momčadi iskazali su se Ivo Iličević i Mato Jajalo koji su se upisali u strijelce.

Na Rhein Energie Stadionu u Kölnu snage su odmjerile momčadi Kölna i Kaiserslauterna. Susret je bio posebno zanimljiv jer su od prve minute na terenu bila trojica hrvatskih nogometaša. U redovima domaćih na golu je bio bivši Hajdukov vratar Miro Varvodić, a za Köln je igrao i Mato Jajalo.

Na suprotnoj strani stajao je hrvatski reprezentativac Ivo Iličević koji je igrao u veznom redu Kaiserslauterna, dok Stivena Rivića nismo vidjeli u ovoj utakmici jer nije bio niti na klupi gostujuće momčadi.

Vezane vijesti

Nakon početnog ispitivanja snaga prvi je zaprijetio naš Mato Jajalo, no njegov udarac u trećoj minuti nije opasnije zaprijetio vrataru Crvenih vragova Trappu.

Nakon 17. minuta igre mreža se prvi put zatresla. Florian Dick je prošao po desnoj strani i ubacio prema šesnaestercu gdje se u pravo vrijeme i na pravome mjestu našao Ivo Iličević. Hrvatski veznjak odličnim udarcem iz voleja matirao je Varvodića i donio prednost svojoj momčadi.

Samo dvije minute kasnije Köln je izjednačio. Brzu akciju gostiju dobro je pratio Mato Jajalo koji je s ruba šesnaesterca snažnim i preciznim udarcem izjednačio na 1:1. Do kraja poluvremena obje momčadi su mogle povesti. Gosti su prijetili preko Martina Amedicka i Rodneija, a domaći preko Slovenca Novakoviča.

Na početku drugog poluvremena Mato Jajalo se našao u sjajnoj prilici, ali njegov udarac u 52. minuti završio je preko vrata Kaiserslauterna. Gosti su uzvratili dobrom prilikom u 60. minuti, napadač Sukuta-Pasu za nekoliko centimetara je bio kratak i propustio je priliku za vodstvo gostiju.

Do kraja utakmice nije se mijenjao rezultat, iako je bilo prilika na obje strane. Za goste je bio neprecizan Iličević u samoj završnici utakmice, dok je za domaću momčad dobru priliku propustio Christian Clemens.

• Obrisan korisnik20.08.2011. u 22:09
    Još jednom ću pokušati - prva 3 kluba u Bundesligi idu direktno u Ligu prvaka, 4. ide u kvalifikacije za ligu prvaka, a 5. i 6. u kvalifikacije za Europsku ligu, dakle treba korigirati tablicu.
  • Assassin5520.08.2011. u 21:44
    Apsolutno, Jajalo već dugo vremena zaslužuje biti pozvan.
    Assassin55
  • Obrisan korisnik20.08.2011. u 21:34
    jajala u reprezentaciju dujmovića van
  • Obrisan korisnik20.08.2011. u 20:25
    Za Jajala bih se moglo naći mjesta u reprezentaciji,nadam se za Varvodića da će postati prvi golman Kolna,jer to nam itekako treba,zlo mi je od Pletikose,čast Runji ali on nažalost nema kluba!