HAŠK okrenuo sesvetski Radnik

Damir Žbulj • nedjelja, 21.08.2011.

U posljednja tri susreta subotnjeg rasporeda Druge HNL vidjeli smo tri pobjede domaćih sastava. HAŠK je, u lokalnom drugoligaškom derbiju, golom u drugoj minuti sudačke nadoknade, svladao sesvetski Radnik, novaka u drugoj ligi. Pomorac je bio bolji od Solina, dok je Mosor, preokretom u nastavku utakmice, uzeo bodove Vinogradaru, koji je gotovo sat vremena igrao s igračem manje. MV Croatia prvo je kolo bila slobodna.

Drugoligaška nogometna akcija ponudila nam je zanimljive utakmice, a sva tri domaćina u preostala tri subotnja dvoboja ostvarili su pobjede. HAŠK je u šokantnoj završnici stigao do tri boda protiv sesvetskog Radnika. U čvrstoj utakmici golova nije bilo u prvih 45 minuta, a sve zanimljivosti vidjeli smo u nastavku.

Gosti su prvi stigli do pogotka. Nakon samo pet minuta igre u drugom dijelu Denis Cerovec doveo je Radnik u vodstvo. U 64. minuti domaći su stigli do izjednačenja. Marko Lepinjica bio je najprisebniji te je pospremio loptu u mrežu gostiju. Na semaforu je 1:1 bilo sve do same završnice utakmice. Kada su obje ekipe već računale na podjelu bodova, kapetan domaćih Igor Tolić zabija pobjedonosni pogodak za HAŠK, u drugoj minuti sudačke nadoknade, za tri boda na otvaranju prvenstva.

Pomorac je u Kostreni na travnjaku u Žuknici svladao Solin 2:1. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika bile su riješene u prvih 45 minuta, dok su gosti su samo uspjeli postići počasni pogodak u samoj završnici utakmice. Po izuzetno velikoj vrućini sudac je u dva navrata prekidao igru i dopustio igračima da se osvježe uz teren.

Domaći su poveli nakon samo 11 minuta igre golom Marka Bjelanovića. Na 2:0 povisio Marko Šaban, sigurnom realizacijom kaznenog udarca, koji je dosuđen zbog igranja rukom obrambenog igrača gostiju u kaznenom prostoru. Mreža se nije tresla sve do same završnice utakmice kada gosti u 90. minuti postižu počasni pogodak preko Bilonića. No, za nešto više, sudačka nadoknada nije im ponudila dovoljno vremena.

Na terenu u Žrnovnici, Mosor je ugostio ekipu Vinogradara, a u zanimljivoj utakmici postignuta su i četiri pogotka. Vjerojatno i odlučujući detalj utakmice dogodio se u 32. minuti. Dvije minute bile su dovoljne da 'Vinogradar' Jurica Granić zaradi crveni, isključujući, karton. Nakon oštrog starta u 30. minuti, isto je ponovio samo dvije minute kasnije i tako svojoj ekipi priuštio neravnopravnu borbu, s desetoricom na travnjaku, gotovo sat vremena prije kraja dvoboja.

Međutim, gosti su iznenadili Mosor u samoj završnici prvog dijela. Bez obzira na brojčano stanje na terenu iskoristili su jednu svoju priliku, a Eduardo Mongon Verza u 45. minuti utakmice posprema loptu u mrežu.

Nastavak utakmice ipak donosi preokret Mosora. Nakon samo četiri minute igra u drugom dijelu Bucković poravnava na 1:1, dok je u 60. minuti Josip Pajčić zabio za prednost domaćina od 2:1. Konačnih 3:1 djelo je Ante Stipića, koji je i ušao u nastavku, deset minuta prije kraja susreta.