Dugopolje 2:0 Međimurje
Međimurje

Dugopolju trobod na otvaranju prvenstva

Sa stadiona Hrvatskih vitezova:Mišo Gulić • petak, 19.08.2011.

Drugoligaško prvenstvo otvorili su nogometaši Dugopolja i Međimurja, a sasvim zasluženo slavili su igrači trenera Ante Miše. Nakon što je prvi dio završio bez golova, u nastavku su Dugopoljci dva puta pronašli put do čakovečke mreže.

Dugopolje - Međimurje 2:0 (0:0)

Stadion Hrvatskih vitezova, Dugopolje:
Gledatelja: 250
Suci: Nikola Beatović, Tomislav Gluan, Ivan Galović (svi Zagreb)

Strijelci: 1:0 Guć 52., 2:0 Caktaš 79.

Dugopolje: Bečić, Gusić, Obšivač, Balić, Šimunović (od 46. A. Barać (od 81. Žaja)), Brnadić, D. Kovač (od 46. J. Kovač), Čerina, Elez, Guć, Caktaš
Trener: Ante Miše

Međimurje: Bešenić, Levačić, Habuš, Marčinković, Međimurac, Bukal, Begović (od 21. Barat), Dodlek (od 88. Kovačić), Novko, Zeba, Petak (od 80. Puclin)
Trener: Miljenko Dovečer

Dugopolje je na otvorenju drugoligaške sezone svladalo Međimurje u vrlo zanimljivoj i sadržajnoj utakmici. Obje ekipe igrale su otvoren nogomet, bez alibija, pa se samo možemo nadati kako ćemo i u nastavku prvenstva gledati slične predstave.

Prvi su zaprijetili gosti i to u osmoj minuti kada je Petak neometan, nakon nabačaja iz slobodnog udarca, promašio vrata domaćeg vratara Bečića. Četiri minute potom stiže i odgovor domaćih. Dugu loptu u šesnaesterac uputio je kapetan Balić, gostujući vratar nije najbolje reagirao u gužvi pred golom, ali je imao dovoljno sreće da mu se nekim čudom lopta vrati u ruke. Nekoliko minuta kasnije, gledatelji su mogli vidjeti po još jedan dobar pokušaj na obje strane, međutim, malo je nedostajalo napadačima Dugopolja i Međimurja da budu uspješni.

U 28. minuti vidjeli smo bravuroznu reakciju gostujućeg vratara Bešenića, nakon što je Elez ubacio na peterac, a Gusić bio najviši te je dobro tukao, ali ipak nedovoljno dobro. Pred odlazak na odmor Šimunović neopreznoj gostujućoj obrani krade loptu, ali iz mrtvog kuta puca usporedo s gol linijom.

Prvu opasnu situaciju u drugom dijelu kreirali su domaći nogometaši kada je iz kornera nabacio Barać, a Brnadić neometan, glavom, promašio prazna vrata.

Nije dugo trebalo čekati da se kapitalizira premoć Dugopolja jer je u 52. Elez s lijeve strane sjajno zavrnuo loptu u šesnaesterac, koju zatim prihvaća Guć i odmjerenim udarcem mijenja početno stanje na semaforu u korist domaćeg sastava.

Pritisak Dugopolja nije jenjavao pa smo, prije drugog gola, zabilježili još nekoliko izrazito opasnih situacija. Prvo je Caktaš lijepo uposlio Obšivača koji tuče s 12 metara, ali tek nekoliko centimetara poviše prečke, dok su u drugoj situaciji odlično kombinirali Caktaš i Guć, potonji je i pucao, ali i njegov udarac je prohujao iznad prečke.

Najbolja prilika na utakmici, iz rubrike "teže promašiti, nego zabiti", djelo je gostujućeg Marčinkovića kada je u matnoj situaciji, oči u oči s Bečićem, istom doslovno dodao loptu u ruke.

Očito je kako je propuštena prigoda ostavila traga na igračima Međimurja, jer je neobjašnjivo kiksao gostujući stoper kada je odugovlačio s čišćenjem lopte iz svog kaznenog prostora, koju je zatim ukrao Obšivač te je odmah proslijedio za Caktaša, koji trese mrežu gostiju za 2:0. Do kraja utakmice još jedna dobra prigoda za domaće, ali ponovno se iskazao Bešenić i tako spasio svoju momčad i od težeg poraza.

Domaći strateg Ante Miše bio je očekivano zadovoljan rezultatom u prvoj prvenstvenoj utakmici, ali ipak nije "poletio" nakon tek prvog kola: "Mislim kao je rezultat realan u odnosu na prikazano na terenu. Mi vjerujemo kako možemo još bolje od ovog, jer istina je da smo imali i nekih nesigurnosti u zadnjem redu, koje se ne smije događati. Međimurje se predstavilo u jako dobrom svjetlu i zaista su odlična ekipa."

Trener gostiju Miljenko Dovečer sportski je priznao kako je bolja ekipa zasluženo uzela sva tri boda: "Nakon svega viđenog i prikazanog moram reći kako je pobjeda domaćina zaslužena. Mi smo imali dobrih razdoblja, ali u nekim situacijama smo mogli i morali bolje reagirati, prvenstveno kod rezultata 1:0 kada je moj igrač promašio nemoguće. Nama preostaje biti strpljivima, jer imamo mladu momčad, koju se mora čekati."