1. Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 19.11.2011, 17:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 700
Suci: Domagoj Ljubičić, Conjar, Barišić (svi Osijek)

Bernard Jurišić • subota, 19.11.2011.

Lokomotiva je pobijedila i ponizila Hajduk u 90 maglovitih minuta u Maksimiru. Konačnih 1:0 ne otkriva koliko je zagrebačka momčad uistinu bila bolja od sramotno loših, gotovo nezainteresiranih Splićana...

Veznjak Lokomotive Tomislav Martinac "uvrijedio" je Hajdukovce izjavom kako kvalitetom ne spadaju u vrh vrh hrvatskog nogometa. Splitski nogometaši u večerašnjih 90 minuta kao da su mu željeli dokazati da je u pravu, a ne u krivu.

Užasnih, negledljivih 40 minuta u maglovitom Maksimiru, pred tek ponekom stotinom najvjernijih navijača obje momčadi obilježilo je jedno veliko - ništa. Ništa prigoda, ništa zanimljivosti, ništa nogometa. Za Lokomotivine standarde još i prihvatljivo, jer domaćini su preko Jurića barem dvaput pucali iz daljine, ali za Hajdukove - užasno.

Činjenicu da su imali više loptu u svojim nogama i bili generalno manje loša momčad u prvom poluvremenu, Lokosi su naplatili u 40. minuti. Kukoč je srušio Peku u svom kaznenom prostoru, a Mateo Poljak s bijele točke doveo svoju momčad u zasluženu prednost.

Hajduk se tek tad prenuo, valjda shvativši da danas ipak bodovi neće pasti s neba i zaprijetio najprije preko Trebotića, a zatim i Tomasova. No, ništa se strašno nije dogodilo pred domaćim vratima, štoviše - Hajduk je poluvrijeme završio bez ijednog udarca u okvir domaćih vrata. I tek jednim koji je "promašio metu".

Na otvaranju drugog dijela Poljak je mogao potopiti Hajduk i drugim pogotkom, no umjesto da sam riješi situaciju jedan na jedan sa Subašićem, neuspješno je pokušao u sredini pronaći Jurića. Nije se ništa posebno mijenjalo u drugom dijelu, Lokomotiva je i dalje imala loptu u svojim nogama, a Hajdukovci čekali da im nešto padne s neba.

Brozović je imao dvije lijepe prigode za povećanje prednosti Lokomotive, a Jurić u 71. minuti nakon još jedne kontre prisilio Subašića na novu dobru intervenciju.

Prvi udarac u okvir vrata Hajduk je uputio u 74. (!) minuti, kada je Vukušić izašao oči u oči s Mitrovićem koji spašava svoja vrata. Četiri minute kasnije još je jednom bljesnuo Vukušić, okrenuo svog čuvara na 18 metara i izbio još jednom sam pred Mitrovića, savladio i njega, ali od vratnice se lopta odbila u gol-aut.

Lokomotiva je uzvraćala izdaleka, prijetili su Jurić i Mlinar, no Subašić je bio jedini raspoloženi Hajdukovac večeras. U 82. minuti Jurić je uzeo loptu Maloči i sjurio se prema Hajdukovim vratima, imao je matnu poziciju, no Subašić je i to uspio obraniti. Frustrirani Maloča potom je nešto gadno opsovao sucu, koji mu je pokazao direktan crveni karton.

Bio je tu kraj i onih mršavih nadanja Hajdukovaca da će izbjeći poraz, iako je i ranije bilo jasno da Hajdukovi nogometaši večeras nisu imali ni ideje, ni volje, ni kvalitete za išta više od "pristojnog" poraza.

Martinac je do kraja stigao pogoditi vratnicu i izaći zbog ozljede samo osam minuta nakon što je ušao. Hajduk je na kraju dobro prošao, Lokomotiva je bila bolja nego što to jedan pogodak razlike pokazuje, a Splićani su potpisali jako loših, štoviše sramotnih 90 minuta.

Trener, navijači, uprava i dioničari dat će ocjenu koliko je ovaj i ovakav poraz Hajdukovih "zvjezdica" uistinu - "pristojan".

• Obrisan korisnik21.11.2011. u 12:41
    Ova je utakmica profecjonalna greska za svaki igrac koji je nastupia. Balakov za absolutno nista ne moze biti kriv. Triba izbacit pola momcade... Sramota
  • Obrisan korisnik21.11.2011. u 12:39
    Hajduk moze da dobije protiv Dinamo, al ne ovaj iz Zagreba...
  • Obrisan korisnik20.11.2011. u 13:05
    hajduk nema kvalitetu da pobijedi dinamo...trebotic, sharbini, kukoc to nisu igraci za hajduk...mali antolic i juric pa i ona dva skvorca to su pravi igraci...neznam zasto hajduk ne kupi najbolje igrace lige i napravi pravu ekipu da pobijedi dinamo...males zamo zna sparat novac ali nezna ga... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik20.11.2011. u 09:28
    ovo je strasno zalosno izgubit u redu ali na tako sramotan nacin to moze samo hajduk tj. igraci hajduka sve zvijezdice treba ih sve potjerat i pustit juniore da igraju domacu dijecu koja ce ginit za sveti dres a ne ovi papni jadno i sugavo ali nije kriv balakov nego igraci nijke im sigurno reko... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik20.11.2011. u 03:49
    jos jedna nebulozna sezona hajduka,u kojoj su kao i prijasnjih godina ozbiljna ekipa samo jednom godisnje(na derbiju u splitu) i kada vec sredinom prvenstva nakon 15-20 utakmica izjasnjavaju da njima nije cilj u toj sezoni ganjanje dinama,vec kup ili europska liga...