1. Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 19.11.2011, 15:00 h, Zadar, Stadion u Stanovima, gledatelja: 700
Suci: Mario Strahonja, Modrić, Jureša (svi Zagreb)

Josip Piršljin • subota, 19.11.2011.

U 15. kolu MAXtv Prve lige nogometaši Zadra su došli do svoje pete pobjede. U Stanovima je gostovao Osijek, a momčad Dalibora Zebića slavila je rezultatom 2:1 i time prekinula niz od tri uzastopna poraza.

Ivan Ćurjurić
73'
26
Josip Ivančić
82'
23
Šime Gržan
90'
Vlado Bilić

Nakon dvotjedne reprezentativne stanke u Stanovima su snage odmjerili nogometaši Zadra i Osijeka. I jedna i druga ekipa su išle na sva tri boda, a to je uspjelo domaćima. Zadar je tako ubilježio prvu pobjedu još od slavlja nad Dinamom i približio se sredini ljestvice. Igrači Vlade Bilića su imali dobre prilike, pogotovo u prvih 45 minuta, no iz Zadra odlaze praznih ruku.

Osječani su bolje otvorili ovaj susret, u uvodnim minutama su bili nešto opasniji od domaćeg sastava, a prvu ozbiljniju priliku imali su nakon desetak minuta igre kada se u izglednoj situaciji našao gostujući napadač Goran Ljubojević, no s udaljenosti od sedam-osam metara je loše pucao glavom.

Zadrani su uzvratili u 14. minuti preko svog kapetana Jakova Suraća koji je snažno tukao prema vratima Ivana Karduma, no vratar Osijeka uspio je zaustaviti njegov pokušaj. Zadar je u tim trenucima zaigrao bolje u odnosu na sami početak, te se igralo dosta otvoreno s obje strane.

Novu veliku priliku za goste je u 22. minuti imao Ljubojević, no još jednom je izuzetno loše reagirao glavom jer je iz blizine pucao preko vratnice. Desetak minuta kasnije do pogotka je pokušao doći najbolji strijelac lige Ivan Santini, ali njegov je udarac bio neprecizan, kao i onaj od Luke Begonje nedugo potom.

U 40. minuti Zadar dobiva lijepu šansu da dođe do vodstva kada je u gostujućem šesnaestercu rukom igrao Ivan Ibriks, a sudac Mario Strahonja dodjeljuje kazneni udarac domaćima. S bijele je točke pucao Santini, no Kardum odlično reagira i spašava svoju mrežu. Pred kraj prvog dijela drugi žuti karton dobiva Dino Gavrić, te Zadar u nastavak utakmice ulazi s brojčanom prednošću.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme na Stanovima domaća momčad je povela. Akciju je započeo Surać koji petom prosljeđuje loptu do Antonija Mršića, a na njegov ubačaj najviši je bio Marin Con koji glavom šalje loptu u mrežu za 1:0.

Premda su bili u zaostatku i s igračem manje, Bijelo - plavi su nastavili s napadima kako bi došli do izjednačenja. Bili su nešto opasniji od Zadra, no nisu uspjeli brzo poravnati rezultat. Sredinom drugog dijela tempo igre je pao pošto je Zadar uspio primiriti napade gostiju.

Domaći su u prvoj minuti sudačke nadoknade ipak postigli još jedan pogodak. Ivančić je asistirao, a na njegov ubačaj sjajno volejem pogodio Begonja. U posljednjim sekundama susreta zabili su i Osječani, a pogodak kojim je samo ublažen poraz postigao je Anton Maglica.

btw mršić je kralj!!
    brat bratu, dresovi nisu ništa posebno, ali ni igra nije nešto.. rezultat nas još nekako i drži, a dok to ide, zaboli me oće li nositi rozo ili zeleno..
  • Obrisan korisnik19.11.2011. u 20:18
    Šaljem apel upravi Zadra da promine ove dresove više,ovo je dno dna od lipote!!