1. Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 19.11.2011, 15:00 h, Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja: 1.000
Suci: Igor Križarić (Čakovec), P. Gabrilo (Split), Pepur (Split)

Rak i Bačelić-Grgić za remi

Sa Šubićevca:Ivana Jurica • subota, 19.11.2011.

Na Šubićevcu su se sastale dvije momčadi koje su u dosadašnjem dijelu prvenstva skupile podjednak broj bodova (13), momčadi koja na svojim klupama imaju najmlađe trenere u ligi. Pa iako su gosti poveli neposredno pred kraj prvog poluvremena preko Raka iz kaznenog udarca, domaćini su se vratili početkom nastavka, također pogotkom iz jedanaesterca, strijelac Bačelić-Grgić. Takvim raspletom (1:1) sigurno su zadovoljniji gosti.

Daniel Georgievski
46'
25
Andrej Vuk
69'

Marin Zulim
72'
21
Miroslav Pejić
83'
23
Zvonimir Ivanković
90'
Željko Kopić

Od starta su gosti krenuli agresivno, nisu domaćinima dopustili da uspostave svoju igru. Unatoč tome udarac su prvi okušali domaćini, pucao je Čulić, ali bio je to lak zalogaj za vratara Kovačića. U istoj minuti puno veća opasnost na drugoj strani: Rendulić je dodao Novaku u čiji udarac ulazi Blažević, istrčavanjem je šibenski vratar spasio svoj gol, ali i zadobio ozljedu zbog koje je poslije utakmice završio u bolnici (šivanje usne).

Poslije početne blage inicijative gostiju Narančasti su preuzeli konce igre u svoje ruke, odnosno noge. Pokušao je Jelić, ali udarac mu je blokiran, pokušao je i Jakoliš ubačajem pronaći nekog od svojih suigrača, nije išlo. Opasnije je bilo na drugoj strani kad je udarac Raka obranio Blažević. Uslijedila je potom i najbolja prilika prvog poluvremena, a vjerojatno i utakmice za domaćine: odlična akcija Narančastih, Jakoliš je poslije prodora ubacio s desne strane, Malčić ostavio loptu za Jelića, ali napadač domaćih iz odlične šanse puca visoko preko gola. Hvatali su se za glavu i na terenu i na tribinama, svjesni koliko bi taj pogodak značio.

Pokušavali su Šibenčani ubacivanjima s bočnih strana, ali sve se zaustavljalo u dobro postavljenoj obrani gostiju. Glavom su pokušavali i Fuštar i Malčić, ali vratar gostiju nije morao niti intervenirati. I onda, samo minutu prije odlaska na odmor Lučko je došlo do vodstva: Medvid je izgubio loptu na svojoj polovici, da bi zatim u svom kaznenom prostoru srušio Šarića. Sudac Križarić pokazao je na bijelu točku, odakle je precizan bio Rak.

Izgledalo je da su domaćini u nastavak ušlo puno življe nego na početku utakmice. I odmah su došli do prilike. Georgievski, koji je u igru ušao u 46. minuti, centrirao je s desne strane, u kaznenom prostoru Jelić je samo očešao loptu, nije je uspio dobro zahvatiti i obećavajuća prilika je propala. Ali samo nekoliko minuta kasnije rezultat je ipak izjednačen. Malčić je dobio po nozi otprilike metar u kaznenom prostoru gostiju, pao je, a sudac Križarić još je jednom pokazao na bijelu točku. Šibenčani su preciznog izvođača imali u Stipi Bačeliću-Grgiću.

Gosti su odlično zatvorili sve prilaze svom golu, a domaćini su teško probijali taj blok. Jedini opasniji pokušaj gostiju u drugom poluvremenu bio je u 58. minuti kad je Novak dobio dobru loptu, ali u posljednji trenutak stigao je Georgievski i ispred gostujućeg napadača odnio loptu. Sve su karte domaćini bacili u napad, ali tek na samom kraju utakmice imali su dvije opasnije prilike, ali niti one nisu rezultirale promjenom rezultata.

Domaćin, tako, u jednoj od najvažnijih utakmice sezone nije uspio doći do priželjkivane pobjede. Lučko se predstavilo u vrlo dobrom svjetlu, momčad je to na kojoj će još mnogi polomiti zube.