Treće slavlje Španjolske u Litvi

Lovro Štrbinić • petak, 02.09.2011.

Španjolska košarkaška reprezentacija došla de do treće pobjede na Eurobasketu. Nakon pobjeda nad Poljskom i Portugalom preslabom se pokazala i momčad Velike Britanije, a po isteku 40. minute semafor je pokazivao 86:69.

Španjolci nastavljaju s laganim pobjedama na ovom Europskom prvenstvu. Poslije Poljske i Portugala i danas su za protivnika imali momčad protiv koje su bili izraziti favoriti, a na kraju su na terenu to i pokazali. Konačnih 86:69 realan je odraz snaga, s tim da je prednost mogla biti i izraženija.

Favoriti su u utakmicu ušli onako kako su namjeravali, poveli 9:2, a nakon deset minuta igre imali su ipak malenih 19:16. S istim rezultatom dobili su i drugu četvrtinu, što znači da su na poluvremenu imali +6, odnosno rezultat koji je Veliku Britaniju i dalje držao u igri.

Ključna prednost ostvarena je u trećoj četvrtini, pred kraj koje su imali 60:42. Kasnije je prednost narasla i na okruglih 20 poena prednosti, a do isteka 40. minute Velika Britanija uspjela je smanjiti na -17.

Najraspoloženiji u redovima Španjolske ponovno je bio Pau Gasol s 21 poenom i šest skokova, a pratio ga je Marc Gasol s 18 poena i 11 skokova. Dvoznamenkasti s 11, odnosno deset poena bili su još Fernandez i Reyes.

Kod Velike Britanije 17 poena djelo je Luola Denga, najveće zvijezde ove reprezentacije, a 14 poena, uz 12 skokova, dodao je Clark. Napomenimo samo da je Španjolska ovom pobjedom izborila drugi krug natjecanja, a u sljedećem kolu obračunat će se s Litvom. Velika Britanija će, pak, prvu pobjedu tražiti u susretu s Portugalom.