Talijani ostvarili prvu pobjedu

Mario Glasnović • petak, 02.09.2011.

Utakmica između Latvije i Italije u skupini B pružila je iznimno zanimljiv dvoboj. Obje momčadi su u utakmicu ušle s dva poraza, a na kraju mogu biti zadovoljniji Talijani koji su do pobjede došli u posljednjoj četvrtini.

Latvija je susret otvorila bolje. Tricom Kuksiksa krenuli su u utakmicu, ali vodstvo nisu držali dugo jer je Italija povela sa 7:5. Latvijci su protiv Francuza pokazali kako mogu igrati dobro, a to su potvrdili i u ovoj utakmici. Selakovs je u samoj završnici prve četvrtine donio vodstvo Latviji, pa su Talijani nakon prvih deset minuta gubili s 21:18.

Druga četvrtina bila je obilježena prekršajima i čvrstom igrom u obrani. Obje momčadi nisu bile preefikasne u napadu pa su Talijani slavili s 13:12, a rezultat na poluvremenu je bio 33:31 za reprezentaciju Latvije.

U trećoj četvrtini Italija se vraća nakon tri minute. Bargnani je iz slobodnjaka pogodio za 38:38, no na krilima Kuksiksa i Selakovsa Latvija bježi na +4. Italija se ipak uspjela posložiti do kraja, Belinelli i Bargnani donijeli su prednost Talijanima (55:53) prije posljednje četvrtine koja je odlučila pobjednika.

Zadnju četvrtinu Talijani su odigrali vrlo dobro, a Latvija je još jednom pokazala da ne može cijelu utakmicu držati tempo na visokom nivou, iako ima vrlo mladu i solidnu momčad. Andrea Bargnani posebno se iskazao i Talijani su do svoje prve pobjede došli rezultatom 71:62.

Bargnani je bio i najbolji pojedinac susreta s postignutih 36 koševa, a prvi pratitelj je bio Belinelli s 11 koševa i jednom asistencijom. Kod Latvije se istaknuo Kukskis s 19 poena, a dobar je bio i Selakovs s deset koševa.