Poljskoj prva pobjeda

Maj Gašparac • petak, 02.09.2011.

Nakon poraza u prva dva kola od Španjolske i Litve, poljski reprezentativci pobijedili su Portugal i ostvarili prvu pobjedu na Europskom prvenstvu.

Danas je u skupini A na rasporedu bila utakmica između Portugala i Poljske, reprezentacija koje na prvenstvu još nisu ostvarile pobjedu. Neugodan niz od dva uzastopna poraza prekinuli su Poljaci koji su slavili rezultatom 81:73.

Početak utakmice protekao je u ravnopravnoj igri s obje strane te niti jedna ekipa nije uspjela stvoriti značajniju prednost tokom prve četvrtine koja je završena vodstvom Portugala 13:10. Prvu veću prednost na utakmici Portugal je izborio krajem poluvremena nakon što su njegovi reprezentativci upisali seriju 9:0. Konačni rezultat nakon prvog dijela bio je 36:29 u korist Portugala.

Početak drugog poluvremena ponudio je potpuno drugačiju sliku. U početnih šest minuta Poljaci su nizom od 13 uzastopnih poena potpuno preokrenuli rezultat. Portugal se nakon početnog šoka uspio oporaviti i ubrzo poravnati rezultat, a u posljednjoj četvrtini igralo se "koš za koš" dok se Poljska nije "odlijepila" pred kraj susreta i uspjela sačuvati prednost za prvu pobjedu na ovogodišnjem Eurobasketu.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Koszarek s 18 te Berisha sa 16 postignutih poena, dok su kod Portugalaca prednjačili Costa i Tavares koji su postigli po 13 koševa.

Sutra je po rasporedu dan odmora u skupini A, a sljedeće utakmice igrat će se u nedjelju. Poljskoj će suparnik biti Turska, a Portugalu Velika Britanija.