Premiership, 6. kolo, 24.09.2011, 13:45 h
Manchester City 2:0 Everton
Everton

Cityjeve pričuve slomile Everton

Ante Zovko • subota, 24.09.2011.

Šesto kolo Premier lige otvoreno je na Etihadu pobjedom Manchester Cityja 2:0 protiv Evertona. Gosti iz Liverpoola dobro su se držali sat vremena, ali su kapitulirali pot pritiskom snažnog domaćina koji se vratio na vrh tablice.

Igrači odluke pojavili su se s klupe Cityja. Mario Balotelli zabio je za vodstvo, a priču je zaključio James Milner. Manchester City osigurao je domaća tri boda vjerojatno teže nego što je očekivao, ali svakako zasluženo.

Everton je odigrao sjajno obrambeno prvo poluvrijeme. S deset igrača iza lopte zbili su redove i radili presing na Cityjeve igrače. Iako su gosti zaradili četiri žuta kartona u prvih 45 minuta, domaćima nisu dopustili da stvaraju izgledne prilike.

Jedina prava pripala je Sergiju Agüeru kad se driblingom izborio za poziciju na vrhu šesnaesterca i opalio iznad prečke. Nakon pola sata igre, City je preselio loptu na Evertonovu polovicu, ali uglavnom pokušavao kroz sredinu ne koristeći Richardsa i Clichyja na bokovima.

Umjesto Cahilla koji se mučio s ozljedom u nastavku je ušao Saha, a s njim momčad iz Liverpoola više se odlučivala na kontre. Cityju je pak trebala veća pokretljivost u napadu pa je Balotelli zamijenio gotovo neprimjetnog Džeku.

Bila je to prava odluka s Mancinijeve strane jer je City dobio na dinamici u napadu i ubrzo pogodak. Sedam minuta nakon ulaska, u 68., mladi Talijan zabija za vodstvo Cityja. Agüero je navukao na sebe nekoliko braniča vodeći loptu po liniji šesnaesterca, ostavio je za Balotellija, a njegov udarac s dvadesetak metara odbija se od Jagielke i završava iza Howarda.

Gol kao da je dao krila Cityju. David Silva pogađa stativu, a Balotelli puca preko gola. Ipak, Everton je uspio primiriti domaćina sve do same završnice. Silvi je poništen gol zbog zaleđa u 86. minuti, a u 89. James Milner postiže svoj prvi gol u Premier ligi za Građane. U završnim trenucima Fellaini je zaprijetio domaćinu, ali Savić čisti s gol-linije.