Premiership, 6. kolo, 25.09.2011, 17:00 h
Queens Park Rangers 1:1 Aston Villa
Aston Villa

Autogol donio bod QPR-u

Ante Zovko • nedjelja, 25.09.2011.

Prilično zanimljivu utakmicu, jedinu u nedjeljnom programu, odigrali su Queens Park Rangersi i Aston Villa u šestom kolu Premier lige. Završilo je 1:1 uz dva pogotka u drugom poluvremenu, ali i s dosta sudačkih kontroverzi.

Konačni rezultat najrealniji je ishod prema viđenom na Loftus Roadu iako će domaćini sigurno prigovarati zbog jedanaesterca nakon kojeg su se našli u minusu. Međutim, na kraju ih je pomazila sreća.

U prvom dijelu igra se uglavnom vodila na polovici Aston Ville. Na samom početku Rangersi su propustili odličnu priliku. Taarabt se driblingom izborio za prostor ispred kaznenog prostora i fino zavrnutim, snažnim udarcem pogodio vanjski dio stative.

Nizali su se zatim uglavnom domaći napadi, ali bez prave prilike. Villa kao da se bila orijentirala na kontre, ali bez Darrena Benta kao da u prvih pola sata nije ni imala napad. Probudila se tek u završnici poluvremena kad je u 44. minuti Bannan iz slobodnog udarca "rastegnuo" vratara QPR-a Kennyja. Kenny je to "izvadio" iz samog lijevog kuta.

Villa je potpuno okrenula odnos snaga početkom drugog poluvremena. Odjednom su gosti bili ti koji su uzeli loptu i radili pritisak. Ubrzo im se isplatilo. U 57. minuti Villa dobiva prilično kontroverzan jedanaesterac.

Agbonlahor je utrčavao na jedan nabačaj s lijeve strane, Traore ga je držao rukom s leđa, ali izgledalo je nedovoljno čvrsto da bi ga srušio na travnjak. Ipak, sudac je ustrajan u svojoj odluci, a Barry Bannan koristi priliku s bijele točke. Međutim, nitko nije mogao poreći kako su gosti zaslužili vodstvo zbog igre u prvih dvadesetak minuta drugog poluvremena.

Londonska momčad došla je s k sebi nakon gola i pokazala dio ritma kakav ju je krasio u prvom dijelu. Shaun Wright-Phillips prvo je izvukao sjajnu obranu Shaya Givena, a tri minute poslije, u 72., opet malo sudačkih kontroverzi. Villin Hutton je rukom zaustavio Derryjev pokušaj nakon što se ovaj sjurio u šesnaesterac, ali sudac to karakterizira kao nenamjerno igranje rukom.

Rangersi su stihijski pokušavali stvarati prilike, ali im to u završnici i nije išlo od ruke. U 88. minuti tražili su još jedan jedanaesterac. Opet je Huttona lopta pogodila u ruku, ali samo s nekih metar udaljenosti. Traore u 90. ostavlja svoje s igračem manje zaradivši naivno drugi žuti karton. Neoprezno je startao na Neila Warnocka, a druga opomena bila je logična posljedica.

Dogodilo se to prije nego što je pokazano pet minuta sudačke nadoknade, a u trećoj QPR ipak dolazi do boda. Warnock je pokušao izbaciti loptu nabačenu s lijeve strane, ali se odbila od koljena Richarda Dunnea, koji je do tada igrao sjajnu utakmicu. Bio je to i prvi gol u korist Rangersa na Loftus Roadu ove sezone. Međutim, još će neko vrijeme čekati da domaći igrač postane strijelac na vlastitom terenu.

• Obrisan korisnik25.09.2011. u 20:57
    "Neoprezno je startao na Neila Warnocka..." Je li, znači svog trenera je faulirao!? E moj novinar...
  • Obrisan korisnik25.09.2011. u 19:20