Premiership, 6. kolo, 24.09.2011, 18:30 h
Stoke City 1:1 Manchester United
Manchester United

Manchester United zapeo na Britanniji

Marin Vuković • subota, 24.09.2011.

Nogometaši Stoke Cityja prvi su koji se ove sezone mogu pohvaliti bodom u susretu protiv Manchester Uniteda. Aktualni prvak na Britanniji je ispustio prve ovosezonske bodove, ali i neodlučenih 1:1 bilo je dovoljno za povratak na vrh prvenstvene ljestvice.

Manchester United nije uspio zadržati stopostotni učinak i nakon šestog kola Premier lige. U vrlo dinamičnoj, na trenutke i žestokoj i gruboj utakmici uspjeli su povesti pogotkom Nanija, ali tu prednost nisu uspjeli zadržati do kraja utakmice. Kobnim su se pokazali prekidi, iz kojih je Stoke City i danas bio posebno opasan.

Vodeća momčad prvenstva nije imala najbolji uvod u utakmicu, na posljednjem se treningu uoči utakmice ozlijedio Wayne Rooney, na zagrijavanju Johnny Evans, a već nakon četiri minute igre domaći su igrači onesposobili i Javiera Hernandeza, koji je potom morao napustiti travnjak i svoje mjesto prepustiti Michaelu Owenu. Dojam je da je sudac Peter Walton tom prilikom propustio dosuditi i jedanaesterac za United, no nije se osvrtao na žestoke primjedbe od strane gostiju.

Bez svog prvog napadačkog para, a u sudaru s jednom od najžešćih i najgrubljih momčadi Premier lige, Owen i njegov partner u napadu Dimitar Berbatov nisu se posebno naigrali, no usprkos tome prvi su loptu u mrežu ipak smjestili gosti.

Igrala se 27. minuta kada je Nani odigrao dupli pas s Darrenom Fletcherom, nanizao nekoliko igrača Stoke Cityja i potom smjestio loptu u donji lijevi kut Begovićeva gola.

Mogao je Stoke uzvratiti već u sljedećoj minuti, no bombu Andyja Wilkinsona sjajnom je obranom zaustavio danas odlični David de Gea, a Španjolac je i pet minuta kasnije u glavnoj ulozi nakon odličnog udarca Jonathana Waltersa.

Na odmor se otišlo minimalnom prednošću gostiju, a već u sedmoj minuti nastavka Stoke City je izjednačio. Nakon jednog od brojnih udaraca iz kuta najviši u skoku pored Rija Ferdinanda bio je Peter Crouch i s četiri metra zakucao loptu glavom u mrežu nemoćnog De Gee.

Izjednačujući pogodak potpuno je otvorio utakmicu, a Crouch je mogao postati pravi heroj Britannije da je u dva navrata iz stopostotnih situacija reagirao bolje i zatresao mrežu. S druge strane, United je u posljednjim trenucima utakmice pred Begovićem stvorio dvije sjajne prilike, no prvo Ryan Giggs, a potom i Owen nisu uspjeli svladati domaćeg vratara.

Bodovi su na kraju ipak zasluženo podijeljeni, a United je usprkos prvom posrtanju ove sezone zahvaljujući boljoj gol razlici ipak preskočio svog gradskog rivala i sedmo će kolo i utakmicu s Norwichem dočekati kao vodeća momčad lige.

• Obrisan korisnik25.09.2011. u 23:22
    Pričajte vi kaj oćete, ali ja dugo vremena nisam vidio "moćniji" United i bolju igru od njihove... Mislim da će bit suvereni vladari Premiershipa
  • matbaric25.09.2011. u 20:24
    Daj johnny008 ne bulazni gluposti....
    matbaric
  • Obrisan korisnik25.09.2011. u 12:43
    samo se vi tješite dečki... hajduk nije uputio udarac stokeu na gol... a ovaj stoke je jadan jer samo se baziraju na obrani... oni ove godine neće 3 puta zabit preko 2 gola...
  • Obrisan korisnik25.09.2011. u 11:13
    Hajduk definitivno nije imao sreće jbg... a man utd će se posložii i nastaviti gaziti,stvarno nije lako igrati protiv stoke
  • Obrisan korisnik25.09.2011. u 09:08
    Nadam se da su neki sad shvatili koliku nesrecu je Hajduk imao pri zdrijebu EL i opet su se borili ko lavovi do zadnje minute. Siguran sam mali milion posto da bi i dinamo od ovog Stokea ispao ali njih je sreca pomazila sa Fincima i Sveđanima ovaj put...