Uvjerljivi Arsenal, Chelsea i Liverpool

Ante Zovko • subota, 24.09.2011.

Europske obveze engleskih klubova rezultirale su bogatim subotnjim programom u šestom kolu Premier lige. Arsenal, Chelsea i Liverpool bili su manje-više sigurni kao domaćini, a Tottenham je pobijedio u Wiganu uz asistenciju Luke Modrića.

Tottenham je nanio Wiganu treći uzastopni prvenstveni poraz, 2:1. Dominirali su Spursi u prvom poluvremenu i postigli dva pogotka, a u drugom se mučili da zadrže pobjedu. Tottenham je krenuo s Lukom Modrićem u početnom sastavu, Vedran Ćorluka ostao je na klupi, a Niko Kranjčar nije konkurirao za utakmicu zbog ozljede zadnje lože.

Gotovo da nije moglo bolje početi za Tottenham koji vodi već od treće minute. Adebayor je uzeo loptu u Wiganovoj obrani nakon Figueroine greške, pričekao potporu, uposlio Van der Vaarta, a Nizozemac lijepo plasira u mrežu za 1:0.

Tottenham tu nije stao. Dominirao je u posjedu lopte i ubrzo je stiglo povećanje vodstva. Modrić u 23. minuti izvodi korner s desne strane, Gareth Bale utrčava na prvu stativu i nebranjen pogađa suprotni kut. Redknapp je pokušavao natjerati svoje igrače da pojačaju pritisak da sve riješe u prvom poluvremenu, a početkom drugog vidjelo se zašto.

Assou-Ekoto u 50. minuti gubi loptu u vlastitom šesnaestercu, a nakon kombinacije Wigana na rubu kaznenog prostora, Diame se oslobađa Kaboula i pronalazi prostor pored Friedela. Međutim, gosti su obnovili svoju dominaciju ostavši s igračem više od 62. minute (isključen je Bouhouri zbog novog prekršaja na Baleu).

Gostujući su nogometaši na trenutke preuzimali potpunu kontrolu nad utakmicom, a domaćini pokušavali iznenaditi iz kontre. Najbolje prilike za Tottenham propustio je Kaboul koji jednom puca preko prečke, a iz slobodnog udarca pogađa ju silovitim udarcem. S igračem više Tottenham nije izgledao jako uvjerljivo u završnici u kojoj je Wigan mogao šokirati Redknappovu momčad.

Chelsea je upisao očekivanu domaću pobjedu protiv Swanseaja iako je strijelac Fernando Torres otežao svojima isključenjem prije isteka prvih 45 minuta. Bluesima je trebalo pola sata da slome otpor Velšana. Španjolska kombinacija režirala je vodstvo, Juan Mata čuvao je loptu ispred šesnaesterca, a onda lijepo prebacio obranu za Torresa koji prima prsima i zakucava za 1:0.

Vodstvo je povećano u 36. minuti kad je Ashley Cole uposlio Ramiresa koji gura loptu kroz noge Vormu. Torres, koji je izgledao jako dobro u prvom poluvremenu, morao je ranije u svlačionicu. Uletio je s obje noge Goweru i zaradio izravni crveni karton u 40. minuti.

Torresovo isključenje moglo je skupo stajati Chelsea jer Swansea nije mirovao. U drugom dijelu gosti su propustili nekoliko dobrih prilika, a iako je Anelka pogodio prečku, u jednom razdoblju čak su pritisnuli Chelsea. Ipak, Londončani su mogli odahnuti u 77. minuti poslije drugog pogotka Ramiresa. Pobjedu je zaokružio povratnik Didier Drogba u posljednjoj minuti.

Na Anfieldu, Liverpool je mogao zabiti pola tuceta golova Wolverhamptonu, ali zahvaljujući nepreciznosti domaćih igrača Vukovi su mogli i do boda jer su u završnici dali domaćim navijačima razloga za živciranje.

Liverpool je pomazila sreća u 11. minuti kad je Charlie Adam okušao udarac iz daljine. Roger Johnson pokušao je izbiti glavom, ali je samo poslao loptu u vlastiti gol. Redsi su bili izrazito dominantni, a pogotovo je dobro izgledao napadački par Suarez - Carroll. Urugvajac je u 38. minuti kapitalizirao brojne domaće pokušaje sjajnom realizacijom nakon dodavanja Enriquea.

Drugi dio počinje "vatrometom". Prvo pričuva Fletcher smanjuje na 2:1 u 48. iskoristivši slabo "čišćenje" ispred domaćeg gola. Suarez promašuje izglednu priliku minutu kasnije, Carroll zatim pogađa stativu, a Downing gađa Hennesseyja u situaciji kad su četiri Liverpoolova igrača išla na dva Wolverhamptonova. Danas se vratio i kapetan Liverpoola Steven Gerrard odigravši posljednjih desetak minuta.

Arsenal je nanio Boltonu peti uzastopni poraz, 3:0. Bila je to uglavnom jednosmjerna utakmica u kojoj su gosti, bez Ivana Klasnića, odolijevali u prvom poluvremenu, a onda u drugom i dobro prošli s obzirom na dominaciju Arsenala.

Bolton je postavio visoku, zgusnutu obranu koja je prepustila inicijativu Arsenalu, ali se i odlično branila. Topnici su imali nekoliko prilika u prvom poluvremenu preko Van Persieja, Gervinha i Walcotta, ali ne izrazitih.

Arsenal je pronašao prostora u obrani Boltona početkom nastavka. Ramsey je ostavio za Van Persieja, a kapetan otključava mrežu Wanderersa. Gostima je dodatno otežao Weather izravnim isključenjem zbog potezanja Walcotta.

Topnici su spremno dočekali i pokrenuli opsadu Boltonova gola. Najzaslužniji da iz niza napada Arsenal ne povede 2:0 bio je vratar Jääskeläinen koji je skidao pokušaje Van Persieja, Artete i Koscielnyja.

Newcastle ni nakon šestog kola ne zna za poraz. Danas je na St. James' Parku pao Blackburn s 3:1 uz hat-trick Dembe Ba. Napadač je zabio u 26. i 30. minuti za 2:0, Roversi smanjuju u 37. preko Hoiletta, ali je sve riješeno u 54. trećim pogotkom Newcastleova napadača. Blackburnu su šanse za povratak u igru dodatno pale isključenjem Olssona u 71. minuti.

Fulham i dalje nema pobjedu na kontu. Kod West Bromwich Albiona momčad iz Londona odigrala je 0:0, a poništen joj je gol Pajtima Kasamija koji se u desetoj minuti nalazio u malom zaleđu.

• Obrisan korisnik29.09.2011. u 21:32
    Arsenal će tek trebat pokazat protiv Spursa dal može ove sezone išta napraviti!
  • Obrisan korisnik26.09.2011. u 09:18
    Liverpool dobar, Suarez nemoguce dobar. Strasno kako tip igra. Mrvicu znaju biti spori u sredini terena. No sigurno dosta bolji nego proslih sezona. Chelsea mene impresionira, a jos nisu sve ideje pokupili od trenera. On trazi tehnicki bolje igrace u veznom redu, dosta rotacije i protoka lopte... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.09.2011. u 23:59
    bravo arsenal možda i ostanete u ligi
  • aco07824.09.2011. u 22:31
    navijac sam chelsea ali torres je zasluzio crveni..takve startove treba u startu sankcionirat
    aco078
  • Obrisan korisnik24.09.2011. u 20:47
    carroll nije lsoe dandas igrao trudio se kad zabije gol krenice ga sigurno jos se sad vraca gerrard i konacno dobijamo pravog igraca koji zna uposliti napadace