Bundesliga, 7. kolo, 24.09.2011, 18:30 h
Bayern
Bayern 3:0 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Damir Žbulj • subota, 24.09.2011.

Derbi susretom Bayerna i Bayera zaključen je subotnji raspored sedmog kola njemačke Bundeslige. Domaćin je u potpunosti nadigrao goste iz Leverkusena, a za uvjerljivu pobjedu pobrinuli su se Müller i Van Buyten u prvom poluvremenu te povratnik Robben, u posljednjim trenucima ovog dvoboja.

Derbi susret sedmog kola njemačke Bundeslige igrao su u Münchenu, gdje je Bayern ugostio Bayer iz Leverkusena. Domaćin je u odličnoj formi dočekao ovaj dvoboj, pet posljednjih prvenstvenih utakmica je ostvario i svih pet pobjeda, uz impresivnu i uvjerljivu gol razliku.

Zanimljivo je kako je Bavarce ponovno ove sezone preuzeo upravo bivši trener Bayera Jupp Heynckes, koji je prošle sezone odveo klub iz Leverkusena u Ligu prvaka. Interesantan je trebao biti i povratak Michaela Ballacka u München, ali bivši kapetan nije doputovao na ovaj susret zbog bolesti. U redove Bayerna, nakon duge pauze zbog ozljede, vratio se i Nizozemac Robben, koji je susret započeo na klupi za rezervne igrače. Mjesta u zapisniku nije bilo za našeg Danijela Pranjića, koji odlukom trenera ipak završio na tribinama.

Domaćin je u snažnom naletu otvorio ovaj dvoboj. Pritisak od prve minute urodio je plodom već u petoj. Fantastično je Ribery prošao po lijevoj strani kaznenog prostora, povratnom loptom na petercu pronašao je Müllera, koji je spretnom reakcijom svladao gostujućeg vratara, za rano vodstvo bavarskog sastava.

Već je u sedmoj minuti Gomez u opasnoj situaciji ispred gola Bayera, no, i gosti su pokušali ugroziti Neuera na suprotnoj strani terena. Kiessling je iskosa s desne strane 16-erca pucao, ali lota je završila ravno u rukama domaćeg vratara.

Ipak, dominacija Bayerna nastavila se i u narednim minutama. Stisnuli su goste na njihovoj polovici, a idući pogodak postigli su u 19. minuti. Nije Bayern, kako se to možda očekivalo u tim minutama, poveo iz organizirane akcije, nego je fantastično slobodan udarac izveo Van Buyten, koji je s 25 metara loptu, kroz gostujući živi zid, poslao u donji desni kut Bayerova gola, potpuno zasluženih 2:0.

Konstantni pritisak domaćih u završnih 15-ak minuta prvog poluvremena urodio je s još nekoliko opasnih situacija ispred i u kaznenom prostoru gostiju, ali pogodaka u prvih 45 minuta više nije bilo te se na odmor odlazi komotni vodstvom domaćina.

U nastavku utakmice zube su pokazali i gosti, ali nije to bilo iz organiziranih akcija, nego su Castro u 52. minuti, koji je pucao ravno u Neuera, ali i nakon kornera u 66. minuti, bili malo opasniji pred domaćim vratima.

Bayern je kontrolirao utakmicu, mirno je u završnih 20-ak minuta privodeći kraju. Heynckes je u 65. minuti umjesto Gomeza u sastav uveo Luiza Gustava, koji je u 70. minuti gotovo i postigao treći pogodak za domaćina, dok je Van Buyten je samo dvije minute kasnije, glavom nakon ubačaja, propustio dokrajčiti suparnika.

Velikom ovosezonskom trenutku za Bavarce svjedočili smo u 78. minuti ovog dvoboja. Gromoglasnim aplauzom čitave Allianz Arene gledatelji su pozdravili povratak nizozemskog krilnog napadača Arjena Robbena, koji se vratio na travnjak nakon pauze zbog neugodne ozljede. Mjestu u sastavu prepustio mu je Toni Kroos.

Robben je okrunio svoj povratak na najljepši mogući način, pogotkom na isteku regularnih 90 minuta ovog jednosmjernog dvoboja. Asistencijom Schweinsteigera Nizozemac je izašao sam ispred vratara i elegantnim udarcem ga prebacio, za uvjerljivih i konačnih 3:0 Bayerna. Bavarci su ovom pobjedom vratili prvo mjesto bundesligaškog poretka, koje im je na nekoliko sati preuzela Borussia iz Mönchengladbacha, dok je Bayer novim prvenstvenim porazom skliznuo na desetu poziciju na tablici.

• Obrisan korisnik25.09.2011. u 00:11
    Bayern gazi. Najbolja obrana i napad lige. Gol razlika nakon 7 utakmica +20!
  • nido24.09.2011. u 22:49
    ....e ako city razbijete onda se moze pricat o finalu LP-a na svom stadionu...
    nido
  • greenhorn24.09.2011. u 21:08
    svake druge se bayern sredi i ne luta... klasika
    greenhorn
  • Rocky9324.09.2011. u 21:00
    Bayern u odličnoj formi dočekuje City koji isto igra dobro.Bit će to odlična utakmica.
    Rocky93
  • Ronaldo924.09.2011. u 20:41
    Bayern je močan,koliko mogu u europi to cemo vidjeti,uz napomenu da je treći gol offside