Bundesliga, 7. kolo, 25.09.2011, 15:30 h
Köln
Köln 2:0 Hoffenheim
Hoffenheim

Vedran Filipović • nedjelja, 25.09.2011.

Köln je na svome Rhein Energie Stadionu dočekao četvrtoplasirani Hoffenheim koji je ugodno iznenadio učinkom na početku sezone, posebno s dvije gostujuće pobjede. Domaći "Jarci" su pak muku mučili s propusnom obranom, danski trener Solbakken pod hitno je morao ostvariti pobjedu kako se njegova momčad već na samom početku ne bi dovela u nezavidnu situaciju.

Holger Stanislawski u prvu postavu domaćina uvrstio je našeg reprezentativca Matu Jajala koji mu je na najbolji mogući način uzvratio ukazano povjerenje. Nakon gostujućih prilika koje su promašili Firmino i Sigurdsson, poveo je Köln u 19. minuti. Jajalo je oduzeo jednu loptu na sredini terena, proigrao Lukasa Podolski na lijevoj strani koji je dao prizemnu loptu hrvatskom veznjaku kojemu nije bilo teško pospremiti je iza gostujućeg vratara Starkea. Jajalu je to bio treći ovosezonski pogodak u Bundesligi.

Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao iako su Podolski i McKenna mogli povećati prednost svoje momčadi, no i Michael Rensing je morao spašavati svoju mrežu nakon udarca Hoffenheimovog veznjaka Sebastiana Rudyja.

U nastavak su bolje ušli gosti, ali udarce Sigurdssona i Braafheida zaustavila je domaća obrana. Nakon deset minuta u drugom poluvremenu u igru je ušao Nigerijac Chinedu Obasi, a Solbakken je pokazao da ne misli izvjesiti bijelu zastavu. Usred najžešćeg Hoffenheimovog pritiska, domaćini su povećali svoju prednost na 2:0. Eichner je odlično asistirao Podolskom kojemu nije bilo teško s lijeve strane postići zgoditak i razveseliti 45 500 domaćih pristalica.

Do kraja se stanje na semaforu nije mijenjalo, Köln se s ova tri boda priključio momčadima iz sredine tablice dok je Solbakkenova momčad ostala na četvrtom mjestu s dva boda više od njihovih današnjih protivnika. Iako su gosti imali posjed lopte veći od 60 posto, Jajalo i Podolski okrunili su šanse "Jaraca" te na kraju zadržali tri boda.

• Obrisan korisnik25.09.2011. u 19:59
    je, jajalo je zanimljiv igrac.. puno trci, cvrst je, a zna i igrati. ali jos uvijek nije dokazan na najvisem nivou pa ga je prerano gurati u prvih 11 u reprezentaciji. ali potencijal je tu.
  • Obrisan korisnik25.09.2011. u 19:35
    Jajalo bi mogao dobiti svoje mjesto u reprezentaciji umjesto beskorisnih Dujmovica i Vukojevica...
  • Obrisan korisnik25.09.2011. u 17:38