Bundesliga, 7. kolo, 25.09.2011, 17:30 h
Werder Bremen 2:1 Hertha Berlin
Hertha Berlin

Pizarro dvaput za drugo mjesto

Vedran Filipović • nedjelja, 25.09.2011.

U posljednjoj utakmici sedmoga kola njemačke Bundeslige Werder je pred svojim navijačima svladao Herthu rezultatom 2:1, a dvostruki strijelac bio je Claudio Pizarro koji je pobjedonosni gol postigao iz nedozvoljene pozicije.

Šokirali su gosti Weser Stadion već u trećoj minuti. S desne strane ubacio je Raffael, a Herthina "devetka" Adrian Ramos primio je loptu u šesnaestercu, izdržao duel s Ignjovskim te mirno zatresao mrežu nemoćnog Mielitza. Na poravnanje se čekalo do 23. minute kada je Fritz centrirao, Pizarro najviše skočio i uputio nejaku loptu prema Kraftu kojemu se nekako izmigoljila iz ruku i ušla u gol. Rezultat se nije mijenjao do poluvremena unatoč šansama koje su imali Hunt i Arnautović.

Nakon desetak minuta u nastavku drugi žuti karton dobio je desni bočni gostiju Christian Lell, a Thomas Schaaf na travnjak je odmah poslao Marka Marina umjesto Ekicija. Šest minuta nakon Markus Babbel ostaje s devetoricom nogometaša, ovoga puta dvije opomene je skupio strijelac pogotka Ramos koji je ostavio suigrače na cjedilu, a do kraja je bilo još mnogo vremena za zeleno-bijele.

Usprkos velikoj brojčanoj prednosti domaćinima nije polazilo za nogom postići pobjedonosni zgoditak. Promašivali su redom Arnautović, Fritz, Bargfrede i Rosenberg koji je ušao u 71. minuti. Pobjeda i tri boda kojima je Werder došao na drugo mjesto došla je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Marin je izveo korner, Rosenberg prenio loptu s prve na drugu vratnicu gdje se našao Pizarro te iz evidentnog zaleđa pospremio loptu iza nemoćnog Krafta. Werder je bio bolja momčad na terenu s posjedom lopte preko 60 posto te s čak 10 udaraca više prema golu protivnika. Ipak, za Mijatovićevu (odigrao svih 90 minuta) momčad ostaje žal što su utakmicu izgubili nakon sudačkog previda.