Bundesliga, 7. kolo, 23.09.2011, 20:30 h
Stuttgart 1:2 Hamburger SV
Hamburger SV

HSV napokon do pobjede

Marko Domljanović • petak, 23.09.2011.

Nogometaši HSV-a napokon su upisali prvu pobjedu ove sezone u Bundesligi. Odličnom igrom u drugom poluvremenu preokrenuli su vodstvo Stuttgarta i zasluženo došli do tri boda. Ogroman je to poticaj za novog trenera i njegovu momčad koji ovim rezultatom najavljuju bolje dane za velikana iz Hamburga.

Već na samom početku utakmice Stuttgart je došao u priliku nakon greške igrača HSV-a koji nakon početnog udarca predaju loptu za Cacaua, ali Brazilac pogađa vanjski dio mreže. Odmah u idućem napadu Lam uzvraća za goste, ali njegov udarac dobro brani Ulreich. Uzbudljivih prvih pet minuta zaključuje Boulahrouz koji u izglednoj prilici gađa ravno u vratara Drobnyja.

Nakon toga utakmica se malo primirila, ali već u 17. minuti Tore izmiče obrani domaćina. Na njegovu žalost, do lopte prvi stiže Ulreich i šalje loptu u napad nakon kojeg Stuttgart dolazi u vodstvo. Kuzmanović je uputio udarac koji je dodirnuo nekoga iz obrane HSV-a što je skrenulo loptu u noge Drobnyja. Na odbijenu loptu stiže Harnik i mirno pogađa za 1:0. Samo tri minute kasnije obrana gostiju opet griješi - Cacau ostaje sam na lijevom boku i ulazi u kazneni prostor, ali njegov udarac se odbija od vratnice. Na odbijenu loptu prvi stiže Okazaki, ali njegov udarac završava na tribinama.

Vezane vijesti

U 30. minuti opet prijeti Stuttgart preko Gentnera čiji udarac sigurno brani gostujući vratar. Nakon toga, HSV uspijeva uspostaviti ravnotežu, a krajem poluvremena i zaprijetiti. U 37. minuti opet puca Lam, ali njegov udarac sa 18 metara odlazi malo iznad grede, a u 41. minuti dobro puca i naš Mladen Petrić, ali njegov udarac je odbijen u korner pa HSV na odmor ipak odlazi sa zaostatkom.

U drugi dio hamburški klub ulazi puno bolje i već nakon pet minuta igrači Rodolfa Estebana Cardosa dolaze do poravnanja. Nakon kornera s desne strane, najviše skače Bruma i stvari se vraćaju na početak. Pogodak je dao krila HSV-u i već u 54. minuti nova velika prilika za goste - Tore neometan dolazi do jedne odbijene lopte u šesnaestercu domaćina ali njegov udarac je bio neprecizan. Samo dvije minute kasnije isti se igrač mogao iskupiti za promašaj, ali ovaj put vratar domaćina izlazi kao pobjednik.

U 58. minuti opet prijeti Stuttgart preko Kuzmanovića, ali njegov pokušaj iz slobodnog udarca odlazi malo pokraj lijeve vratnice. I onda - vodstvo HSV-a. U 67. minuti gosti su opet izborili korner na desnoj strani, domaćini nakratko odbijaju, ali odbijenu loptu sjajno na volej hvata Tesche i dovodi svoju momčad u vodstvo. Osam minuta kasnije Petrić prijeti iz slobonog udarca, ali Ulreich je na mjestu.

U 82. minuti Mladen Petrić pada u kaznenom prostoru gostiju, ali sudac se nije oglasio. Naš reprezentativac opet prijeti iz slobodnog udarca pet minuta kasnije, ali Ulreich vadi loptu iz svog donjeg desnog ugla. Minutu kasnije Kuzmanović dobro puca sa ruba šesnaesterca, ali Drobny spašava svoja vrata. U idućem napadu na isti način uzvraća Castelen, ali se i domaći vratar ponovo ističe. U prvoj minuti nadoknade Petrić izlazi iz igre, a ubrzo nakon toga utakmica i završava.

HSV tako napokon upisuje prvu pobjedu u Bundesligi. Odličan je to poticaj i za novog, zasad privremenog trenera Cardosa kojem će sigurno sada biti mnogo lakše u nastavku prvenstva. Stuttgart je ovim rezultatom pokvario dobar ulazak u sezonu i ostaje na deset bodova nakon sedam odigranih utakmica.