Marin Vuković • nedjelja, 25.09.2011.

Nogometaši Juventusa na gostovanju kod Catanije izborili su bod i na temelju više postignutih pogodaka od Udinesea, koji je također odigrao neodlučeno s Cagliarijem, nakon petog kola talijanskog prvenstva preuzeli vrh prvenstvene ljestvice.

Premda su u posljednjih 15 međusobnih ogleda s Juventusom ostvarili tek jednu pobjedu, nogometaši Catanije neočekivano su došli do vodstva u 21. minuti utakmice. Nakon asistencije Alejandra Gomeza siguran je egzekutor bio Gonzalo Bergessio i donio minimalnu prednost domaćinu.

Juve je u nastavku utakmice ipak došao do boda, i to zahvaljujući Milošu Krasiću, koji je već u trećoj minuti drugog poluvremena udarcem s dvadesetak metara vratio utakmicu na početak. Do kraja susreta mogli su gosti i do sva tri boda, no Arturo Vidal u posljednjim je trenucima iz sjajne prilike s desetak metara pucao preko gola.

Staroj dami su na ruku išli i ostali rezultati nedjeljnih utakmica, pa je tako Udinese na gostovanju u Cagliariju također zadržao niz bez poraza, ali uspio izboriti tek remi bez pogodaka i morat će se zadovoljiti drugim mjestom nakon petog kola Serie A.

Jedan niz bez poraza ipak je prekinut u ovom kolu, Chievo je u posljednjim trenucima utakmice uspio svladati Genou s 2:1 iako se u 48. minuti nakon pogotka Rodriga Palacija našao u rezultatskom zaostatku.

Dvanaest minuta kasnije gostima je isključen Dario Dainelli, koji je pritom skrivio i jedanaesterac, ali je udarac Sergija Pellissiera s bijele točke obranio Sebastien Frei.

Pellissier je ipak položio popravni ispit, u 74. minuti izjednačio je na 1:1, a praktički u posljednjem napadu na utakmici Davide Moscardelli je sva tri boda ostavio u Veroni.

Usprkos hendikepu od šest oduzetih bodova, Atalanta je trećom uzastopnom pobjedom nastavila svoj uspon po ljestvici, a Novara veličanstvenu pobjedu nad Interom nije uspjela potvrditi novim bodovima. Matias Schelotto i Luca Cigarini bili su strijelci za domaćine, a utješni pogodak Novare djelo je Filippa Porcarija.

Siena je bila vrlo uvjerljiva protiv Leccea, isprativši svoje goste s tri pogotka u mreži. Za prvoga je u šestoj minuti odgovoran Mattia Destro, dok je preostala dva postigao Emanuele Calaio. Gosti su posljednjih pola sata igrali s desetoricom nakon isključenja Andree Esposita.

U još jednom remiju bez pogodaka Lazio i Palermo na Olimpicu su podijelili bodove. Susretom su dominirali domaći nogometaši i uputili čak 24 udarca prema vratima Palerma, no nijedan od njih nije odsjeo u mreži.