Milan minimalno slavio

Maj Gašparac • subota, 24.09.2011.

U večernjem terminu odigrane su dvije utakmice četvrtog kola talijanskog prvenstva. Milan je na domaćem terenu svladao Cesenu rezultatom 1:0, dok su momčadi Napolija i Fiorentine podijelile bodove. Njihov susret završen je bez pogodaka.

Momčad Milana pobijedila je Cesenu na domaćem terenu rezultatom 1:0. Rossoneri su na najbolji mogući način otvorili susret i poveli nakon pet minuta igre, a strijelac je bio Clarence Seedorf. Nakon što su primili pogodak, nogometaši gostujuće momčadi pokušali su brzo uzvratiti. Antonio Candreva zaprijetio je u osmoj minuti, a Adrian Mutu minutu kasnije, no rezultat se nije mijenjao. Isti dvojac zadavao je probleme obrani Milana i narednih desetak minuta, ali bez uspjeha.

Do kraja poluvremena momčad Milana je uspostavila dominaciju na terenu i pokušavala udvostručiti svoje vodstvo. Dobre prilike imali su Mario Yepes i Antonio Cassano, no nisu bili uspješni i rezultat se u prvom dijelu više nije mijenjao.

Domaćini su prvi zaprijetili i u drugom poluvremenu. Pokušao je El Shaarawy, a njegov udarac obranio je vratar Cesene Nicola Ravaglia. Milan je u narednim trenucima utakmice uspostavio kontrolu lopte, no nije uspio doći do drugog gola.

Pokušao je Seedorf u 61. minuti, no nije bio precizan, a neuspješan je bio i Cassano pet minuta kasnije. Talijanski igrač tražio je jedanaesterac u 67. minuti nakon što ga je u kaznenom prostoru gostiju srušio Rodriguez, no sudac je ostao nijem, a do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.

U istom terminu momčad Napolija ugostila je Fiorentinu, a njihov susret završen je bez pogodaka. Gosti su bili bolji u prvom poluvremenu, dok je Napoli pokazao bolju igru u drugome. Prvi su zaprijetili nogometaši Fiorentine u trećoj minuti. Pokušao je udarcem glavom Valon Behrami, no nije bio precizan. Isti igrač uputio je udarac i deset minuta kasnije, no niti taj put nije imao više uspjeha. U 35. minuti momčad Fiorentine pokušala je doći do vodstva i preko Stevana Jovetića, ali rezultat se nije mijenjao.

Ekipa Napolija zaprijetila je u 40. minuti susreta kada je pokušao Edinson Cavani, no nije bio precizan. Do kraja poluvremena nogometaši Fiorentine zaprijetili su još dva puta. Pokušali su Cesare Natali i Juan Vargas, ali bezuspješno.

Drugo poluvrijeme ponudilo je bolju igru domaćina koji je bio opasnija momčad, no rezultat se do kraja susreta nije mijenjao. Pokušavali su u momčadi Napolija Gokhan Inler, Marek Hamšik i Cavani, ali nisu uspjeli poentirati.