Bologna 1:3 Inter
Inter

Inter izborio prvu pobjedu

Maj Gašparac • subota, 24.09.2011.

Promjena na klupi Intera dobro je utjecala na momčad iz Milana koja je večeras s novim trenerom Claudiom Ranierijem upisala prvu pobjedu u sezoni slaveći na gostovanju u Bologni kod istoimenog domaćina rezultatom 3:1.

Inter je poveo pogotkom Giampaola Pazzinija šest minuta prije kraja prvog poluvremena, a domaćini su izjednačili golom Diamantija u 66. minuti. Gosti su pobjedu izborili pogocima Diega Milita u 81. minuti i Lucija šest minuta kasnije.

Prvu veliku priliku na utakmici imao je Inter u sedmoj minuti. Tada se Walter Samuel, nakon Forlanovog centaršuta, našao sam pred vratarom Bologne, no Gillet je zaustavio njegov udarac. Nije se čekalo dugo na odgovor domaće momčadi. Par minuta kasnije napadač Bologne Marco Di Vaio prošao je po desnoj strani i pucao neometan s desetak metara, no taj udarac nije bio precizan.

Uslijedio je pritisak Intera. U 13. minuti Forlan je pogodio vratnicu udarcem s 20 metara, a nedugo kasnije zaprijetio je i Coutinho, no početni rezultat nije se mijenjao. Gostujuća momčad došla je do vodstva u 39. minuti. Poentirao je tada Pazzini preciznim udarcem s 20 metara, a s vodstvom Intera od 1:0 je i završeno prvo poluvrijeme.

Prvu izglednu priliku u drugom dijelu imali su gosti nakon pet minuta igre. Dobro je pucao Cambiasso, no njegov udarac odsjeo je na vratnici. Nakon te početne prijetnje Intera, uslijedilo je razdoblje bolje igre domaćina.

U 53. minuti opasno je zaprijetio Di Vaio udarcem glavom, a taj pokušaj zaustavio je vratar Intera Julio Cesar krajnjim naporom. Deset minuta kasnije dobar udarac uputio je Ramirez, no Julio Cesar i to je obranio, a ubrzo je Bologna postigla izjednačujući pogodak. Nakon udarca iz kuta, Walter Samuel je srušio u gužvi u kaznenom prostoru Portanovu, što je sudac okarakterizirao prekršajem za kazneni udarac. Najstrožu kaznu pretvorio je u pogodak Diamanti.

Inter se vratio u vodstvo deset minuta prije kraja utakmice. U kaznenom prostoru Bologne Morleo je srušio Diega Milita, koji je u igru ušao u drugom dijelu, a sudac je drugi put u večerašnjem susretu pokazao na bijelu točku te isključio braniča Bologne. Nakon što ga je izborio, Milito je sam izveo kazneni udarac i sigurno poentirao.

Utakmica je zaključena u 87. minuti Interovim trećim zgoditkom. Muntari je uputio centaršut iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora, a najviši u skoku bio je Lucio i poslao loptu u mrežu za konačnih 3:1.