1. Hrvatska nogometna liga, 9. kolo, 24.09.2011, 18:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 1500
Suci: Ivo Krečak (Šibenik), Borut Križarić (Čakovec), Danijel Storić (Vodice)
Osijek
Osijek
Igor Prijić 73'
1:0 Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Osijek minimalno protiv Intera

Iz Gradskog vrta:Mario Glasnović • subota, 24.09.2011.

U devetom kolu HNL-a snage su odmjerile momčadi Osijeka i Intera. Momčad iz grada na Dravi upisala je svoju petu prvenstvenu pobjedu, a pogodak vrijedan tri boda za Osijek postigao je Igor Prijić.

Armand Dubois Yankep
75'
27
Mirko Kramarić
75'
14
Sandro Ugrina
87'
Ilija Lončarević

Inter se u prvih nekoliko minuta nametnuo kao dominantnija momčad, no nije bilo konkretnijih prilika. Osječani su prvi zaprijetili, u šestoj minuti Šorša pronalazi Miličevića na desnoj strani, no ubačaj domaćeg napadača nitko nije pratio u šesnaestercu.

Minutu kasnije Srđan Vidaković probio je lijevu stranu gostujuće obrane i sjurio se prema vratima Intera, no udarac domaćeg veznjaka iz "mrtvog kuta" obranio je vratar Santini. Nedugo nakon toga Šorša je zaprijetio, sjajno se oslobodio čuvara i šutirao nekoliko centimetara pored vratnice.

Vezane vijesti

Zaprešićani su u prvih 15-ak minuta imali tri udarca iz kuta, no momčad Ilije Lončarevića nije iskoristila svoje prilike iz prekida. U 19. minuti Vidaković je dobro centrirao, a mladi Maglica glavom gađa ravno u vratara Santinija. Inter je uzvratio preko Tomislava Šarića u 23. minuti. Veznjak gostiju dobro je šutirao, ali Kardum je sigurno "ukrotio" loptu.

U sjajnoj prilici se našao Branko Vrgoč u 24. minuti. Nakon kornera Babića njegov udarac glavom prošao je pored vratnice. U sljedećoj minuti Šorša je s dvadesetak metara probao prevariti Santinija, ali njegov udarac nije pogodio okvir vrata.

U 29. minuti Bernard Gulić izveo je slobodan udarac s dvadesetak metara, ali vratar Bijelo-plavih nije imao problema sa zaustavljanjem udarca. Samo minutu kasnije Inter je imao sjajnu priliku za vodstvo, Jančetić je iz okreta šutirao, prebacio vratara Karduma, ali s gol linije loptu je izbacila domaća obrana.

Osijek je u 35. minuti imao dobru priliku, Vidaković je ubacio s desne strane u sredinu, a Anton Maglica je malo zakasnio i tako propustio dobru priliku za Osječane. Ključni trenutak dogodio se u završnici prvoga poluvremena. Gostujući igrač Stjepan Babić dobio je izravni crveni karton u 44. minuti zbog udaranja Kvržića, a to je usmjerilo daljnji tijek utakmice.

U nastavku je umjesto kapetana Smoje u igru ušao Ivan Ibriks. Nakon prvih deset minuta prave uspavanke, Vlado Bilić u igru je uveo napadača Igora Prijića, a izbacio je Tomislava Šoršu. Osijek je u 58. minuti zaprijetio preko Vidakovića, no udarac najboljeg strijelca Bijelo-plavih ove sezone sigurno je zaustavio Santini.

Gosti su čvrstom obranom i discipliniranom igrom bez poteškoća zaustavljali napade Osijeka koji nije pokazao pravu napadačku igru s igračem više. U 65. minuti vidjeli smo i drugi crveni karton kada je šibenski sudac Ivo Krečak isključio Ivana Miličevića.

Pet minuta kasnije vidjeli smo dvije dobre prilike na obje strane. Najprije je vrataru Kardumu ispala lopta prilikom centaršuta, ali obrana domaćih "očistila" je opasnost pred svojim vratima. U kontranapadu je Osijek prijetio preko Prijića, no njegov udarac završio je pored vratnice.

Mladi Prijić iskupio se u u 72. minuti. Domaći napadač glavom je pospremio loptu u mrežu nakon centaršuta Josipa Lukačevića. Odmah nakon pogotka Lončarević je napravio dvostruku izmjenu, u igru su ušli Yankep i Kramarić.

Najbolju priliku Inter je imao u 81. minuti. Jančetić je probio desnu stranu i ubacio u sredinu prema Filipu Šćrbecu koji je u stopostotnoj prilici šutirao preko vrata. U kontranapadu Osijek je zaprijetio preko Prijića čiji je udarac završio preko vrata.

Do kraja utakmice nismo vidjeli pogotke, iako je bilo prilika na obje strane. U sljedećem kolu Osijek dočekuje Lučko, a Inter će u Zaprešiću ugostiti Istru 1961.