Primera División, 6. kolo, 26.09.2011, 21:00 h
Getafe 1:0 Real Betis
Real Betis

Getafe prekinuo Betisov niz

Nikola Vlahović • ponedjeljak, 26.09.2011.

Peto kolo španjolskog nogometnog prvenstva završeno je utakmicom između Getafea i Betisa. Domaćini su od prve minute hrabro krenuli u utakmicu te su na kraju došli do minimalne pobjede. Betis nije pružio baš dobru igru te je pobjeda Getafea sasvim zaslužena...

Prvoplasirana momčad Primere, Betis, u petom kolu je gostovala kod Getafe. Otvaranje utakmice pripalo je domaćinima koji su agresivnom igrom u sredini terena dominirali te su držali loptu u svojim nogama. Prvu priliku na utakmici gledatelji su vidjeli u desetoj minuti. Slobodan udarac iz daljine neugodno je izveo Pedro Leon, međutim, vratar Betisa uspio je zaustaviti njegov udarac.

Nova prilika za Getafe ukazala se u 20. minuti. Na dobru loptu iz sredine terena utrčao je Pedro Leon, ali je vratar Betisa Goitia istrčao sa svog gola te ga je uspio nekako omesti da ga ne lobuje. Prvih pola sata prošlo je u potpunoj dominaciji domaćina koji su svoju bolju igru okrunili i pogotkom. Nakon ubačaja s desne strane loptu je na drugoj vratnici dočekao Diego Castro i silovito je zakucao u mrežu Betisa.

Neoprezni sudac

Igrala se 82. minuta utakmice kada su gledatelji na stadionu glasno zapljeskali. Međutim, pljesak nisu zaslužili igrači Betisa i Getafea, nego sudac Javier Turienzo Alvarez. Naime, u želji da što prije pokaže žuti karton Diegu Castru poskliznuo se te je završio na podu. Publika ga je "nagradila" snažnim i dugim pljeskom.

Do kraja prvog poluvremena Getafe je zaprijetio još par puta, međutim, rezultat na semaforu ostao je isti. U nastavku utakmice Getafe je i dalje kontrolirao igru, dok su gosti malo odlučnije krenuli prema naprijed. Tako se u 63. minuti u prilici našao Roque Santa Cruz, ali njegov udarac glavom bio je neprecizan te vratar Getafea nije trebao intervenirati.

U 75. minuti domaćini su bili blizu drugog gola. Raspoloženi Diego Castro tukao je iz kosa s vrha peterca, ali je dobrom intervencijom gostujući vratar zaustavio njegov udarac. U zadnjih deset minuta Betis je pojačao ritam te je pokušao doći do boda, ali domaćini su bili vrlo dobro postavljeni te nisu dopuštali da Betis ugrozi njihovog vratara. Ipak, minutu prije kraja utakmice Betis je zamalo izjednačio. "Topovski" je s dvadesetak metara pucao Benat Etxebarria, a efektnom paradom istaknuo se vratar Getafea Moya.

Sudac je produžio utakmicu tri minute, ali u tom razdoblju nije bilo ozbiljnijih prijetnji te je utakmica završila rezultatom 1:0. Tako je nakon četiri kola Betis upisao prvi poraz ove sezone, a Getafe se s ova tri boda malo odmaknuo od dna ljestvice.

• ElKun1027.09.2011. u 11:24
    Ali su još uvijek prvi nakon pet kola! Tko je to mogao predvidjeti?!
    ElKun10
  • Obrisan korisnik27.09.2011. u 11:12
    Vrlo brzo ce oni skliznut na mjesto gdje po kvaliteti i pripadaju-sredina ljestvice!
  • Obrisan korisnik27.09.2011. u 06:59
    Koja amaterska liga Hajduk vise potrosi godisnje na kupovinu od polovice primere.
  • Obrisan korisnik27.09.2011. u 04:36
    hehe neće dugo bit 1 :P začas će real an 1 mjesto :P