Kanoute za tri boda Seville

Lovro Štrbinić • subota, 24.09.2011.

Nogometaši Seville na svom su terenu svladali Valenciju u utakmici s tri crvena kartona, a jedini pogodak na utakmici postigao je Kanoute. Ivan Rakitić je na terenu proveo posljednjih pola sata, a u drugom večerašnjem susretu bodove su podijelili Athletic Bilbao i Villarreal.

Na svom Sanchez Pizjuanu nogometaši Seville došli su do sva tri boda protiv momčadi Valencije. Gosti su u Sevillu došli kao lideri prvenstva, ali u 18. minuti susreta kapitulirali su nakon akcije Jesusa Navasa i Frederica Kanoutea koju je ovaj potonji završio pogotkom.

Sevilla je u susret ušla bez Ivana Rakitića u početnoj postavi, a u prvom dijelu bili su nešto opasnija momčad. U drugom dijelu, u 59. minuti, hrvatski reprezentativac zamijenio je strijelca jedinog pogotka. Netom prije toga isključen je Trochowski, a u 68. je domaćin ostao s dva igrača manje.

Crveni karton zaslužio je Julien Escude, a Valencia je dobila priliku da s bijele točke poravna rezultat. Međutim, Ever Banega nije bio precizan i ostalo je 1:0. Tri minute potom isključen je i jedan gostujući igrač, Aritz Aduriz, pa su se domaćini mogli nešto lakše nositi s protivnikom. Do kraja se rezultat nije mijenjao unatoč naporima nogometaša Valencije te je Sevilla upisala treću prvenstvenu pobjedu.

U drugoj utakmici koja se igrala u kasnom poslijepodnevnom terminu Villarreal je u Bilbaou došao do jednog boda. Domaćini su poveli u 44. minuti preko Gabilonda, a u 53. je konačni rezultat postavio Nilmar na asistenciju Rossija. Vrijedi napomenuti da je Athletic posljednjih desetak minuta igrao s igračem manje zbog isključenja Ekize.

• Obrisan korisnik25.09.2011. u 12:44
    tuzno je to.... ovoliko zivaca nisam potrosio na jednoj utakmici odavno. e moj banega, da si zabio penal pobijedili bismo, pola sata s dva igraca vise.