Primera División, 6. kolo, 24.09.2011, 22:00 h
Barcelona
Barcelona 5:0 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Mario Glasnović • nedjelja, 25.09.2011.

Nakon visoke pobjede Reala, na jednak način odgovorili su i njihovi najveći rivali. Barcelona je Atleticu dala pet golova, a tri pogotka postigao je sjajni Lionel Messi.

Derbi kola španjolske lige igrao se na Camp Nou gdje su snage odmjerile momčadi Barcelone i Atletica iz Madrida. Barcelona je sredinom tjedna remizirala u Valenciji, a Atletico je s visokih 4:0 bio bolji od Sportinga.

Od prve minute vidjeli smo nekoliko prilika na obje strane. Prva je zaprijetila Barcelona, Sergio Busquets glavom je gađao preko gola. Samo minutu kasnije Atletico je uzvratio, Tiago je pogodio gredu.

Katalonci su poveli u devetoj minuti. Xavi je sjajno pronašao Davida Villu koji se rješava čuvara i mirno šalje loptu u gostujuću mrežu. Samo pet minuta kasnije Barcelona je udvostručila svoje vodstvo. Nakon dobre kombinacije Fabregasa i Pedra, Leo Messi je uputio udarac, vratar Atletica je obranio, a lopta je pogodila gostujućeg stopera Mirandu i završila u golu.

Već u 26. minuti Guardiolina momčad je imala prednost od 3:0. Argentinski čarobnjak Leo Messi pokazao je dio svojih čarolija i nakon sjajnog driblinga vara tri gostujuća igrača i po treći put šalje loptu u mrežu Atletica. Do kraja poluvremena Barcelona je dominirala, a potrebno je izdvojiti sjajan pokušaj Fabregasa koji je udarcem izvan šesnaesterca pogodio gredu. Nakon toga otišlo se na odmor.

U nastavak utakmice Blaugrana je ušla kao i u prvome poluvremenu. Dominirala je i stvarala daleko više prilika od gostiju iz Madrida, a Atletico je svoje nade najviše polagao u napadački dvojac Diego - Falcao.

Barcelona je najviše prijetila preko Messija i Davida Ville, dok gosti nisu imali pravu priliku kojom bi mogli zaprijetiti aktualnim prvacima Europe. Barcelona je 70% vremena imala loptu u svojim nogama, a to je okrunila s dva pogotka u nastavku.

Messi je najprije u 78. minuti nakon solo prodora postigao svoj drugi pogodak i četvrti za Barcelonu, a petarda i hat-trick upotpunjeni su u posljednjim minutama utakmice kada je Messi nakon dobre kombinacije postavio konačni rezultat.

• Obrisan korisnik26.09.2011. u 10:50
    Za ova dva kluba stoji da je pravio razliku !! PSV je malo glupo spominjati jer je u toj ligi i tom klubu i Mateja Kazman pravio razliku,a Real i narocito Milan su vec zalazak karijere,po koji put je bljesnuo,ali to vise nije bilo to !! Da se razumemo,jedan je od najvecih od kad je fudbala,ali je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.09.2011. u 09:38
    Ma ovo je smijesno (nacin na koji daje golove) to je fudbalska umjestnost
  • Obrisan korisnik26.09.2011. u 01:23
    nemoj se uopce trudit jer vidis da liku nisu sve na broju.Prica bezvezne gluposti koje nemaju veze sa nicim a kamoli sa nogometom,kakve to veze uopce ima gdje je ko igrao...nema nikakve. Ronaldo je bio sjajan igrac,sve dok mu koljeno i italiji nije otišlo kvragu i tu je sve krenulo nizbrdo,da je on... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.09.2011. u 00:20
    messi ne radi razliku? pa lik ubija protivnike golovima i asistencijama...a sto se tice ronalda..pravoga ronalda :)...on je igrao u svim najjačim europskim klubovima...ako si primjetio...tko kaze da messi sad ode u manchester utd....ili milan...ili real...da nece raditi ovo sto radi u... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.09.2011. u 15:12
    Mislio sam da sam bio jasan kad sam rekao "di god i kad god je igrao". Messi, osim u Barceloni, igra i u Argentini. Tamo nije donio neku razliku. Ili je? U Barceloni i slijepi vide šta radi... Ronaldo je igrao u PSV-u, Barceloni, Interu, Realu, Milanu. Svuda je bio igrač koji donosi razliku, bolji... [više na forumu]