Međimurje
Međimurje 1:2 Jaska Vinogradar

Vinogradar preokretom za priključak

Sa SRC Mladosti:Dino Brumec • subota, 24.09.2011.

U šestom kolu 2. HNL Vinogradar je ostvario važnu pobjedu na gostovanju u Čakovcu. Gosti su na poluvremenu gubili 1:0, ali u nastavku utakmice uspjeli su izvući tri boda, pošto je njihov trener pogodio s izmjenama.

Međimurje – Vinogradar 1:2 (1:0)

SRC Mladost, Čakovec

Gledatelja:200

Suci: Ivan Sušac (Novi Mikanovci), Nikola Novak (Koprivnica), Željko Tuđa (Zabok)

Strijelci: 1:0 Garba (11.), 1:1 Tokić (61.), 1:2 Ristovski (71.)

Međimurje: Bešenić – Međumurac, Bukal (od 74. Barat), Puclin, Begović (od 67. Marčinski) , Garba, Dodlek, Zore (od 76. Habuš), Zeba, Piškor, Petak

Trener: Miljenko Dovečer

Vinogradar: Kahlina – Vukić, Povrženić, Granić, Boban, Perak (od 55. Ristovski), Verza (od 60. Tokić), Nynkeu, Dučkić, Hrnčević (od 86. Bucković), Kahrimanović

Trener: Ozren Vulić

Utakmicu su obje momčadi dočekale u sličnom raspoloženju. I Međimurje i Vinogradar poraženi su u prošlom kolu i bili su im potrebni bodovi da bi uhvatili priključak sa sredinom tablice. Posebno se to odnosi na ekipu domaćina koja je prošli vikend doživjela pravu katastrofu u Kostreni. S druge strane, moramo istaknuti da je Vinogradar igrao već četvrtu utakmicu u gostima ove sezone, uz samo jednu odigranu kod kuće.

Utakmica je počela mirno s obje strane, a u prvih nekoliko minuta zabilježili smo samo žuti karton Međumurca. Polako su gosti počeli preuzimati kontrolu nad utakmicom, a najopasniji igrač Vinogradara u tom vremenu bio je Hrnčević. U 11. minuti dogodila se najvažnija situacija prvog poluvremena – najprije je Nynkeu pucao na gol Međimurja, ali Bešenić brani. Slijedi brzi protunapad domaćina te Garba na proigravanje Begovića krasnim lobom vratara Kahline postiže efektan gol.

Gosti pokušavaju dugim loptama doći do gola, ali to ne daje neke rezultate. Sporna situacija dogodila se u šesnaestercu Vinogradara u 33. minuti. Garba je pao, ali sudac pokazuje da se igra dalje, uz velike proteste domaćina. Potkraj poluvremena bude se gosti te se u 37. i 39. minuti u dvije dobre situacije, koje je stvorio Verza, našao Nynkeu, ali ne uspijeva donijeti izjednačenje svojoj ekipi. Verza zatim u dva navrata sam pokušava, ali rezultat se ne mijenja. U svlačionice se otišlo vodstvom Međimurja 1:0.

Veći dio nastavka na terenu postoji samo jedna momčad - ona Vinogradara. Domaćini su se očito zadovoljili vodstvom, a gosti nastavljaju raditi velike probleme obrani Međimurja. Najveća opasnost za crno-crvene tijekom cijele utakmice bio je zasigurno Gabrijel Boban koji je na trenutke kraj obrane Međimurja zaista djelovao kao svoj slavniji imenjak u najboljim danima. U 56. minuti, na dodavanje Nynkeua, puca pored gola.

U 60. minuti trener gostiju Ozren Vulić mijenja Verzu i u igru stavlja Tokića. Samo minutu kasnije, u svom prvom kontaktu s loptom, isti igrač na dodavanje Kahrimanovića zabija izvana. Međimurje se tada budi, ali ne stvara neke prilike.

U 71. minuti, na dodavanje raspoloženog Hrnčevića, Ristovski zabija s udaljenosti od pola metra i na najbolji način demonstrira sve slabosti domaće obrane. Valja reći da je Ristovski ušao u igru u 55. minuti te da je trener očito pogodio s obje izmjene. U 77. minuti Hrnčević i Tokić kreću u kontru dva na jedan, ali mladi Petak uspijeva u zadnji čas blokirati Tokićev udarac. Odličnu priliku za Međimurje propustio je iskusni Piškor kada je u 84. minuti sam izašao pred vratara, ali pucao je pored gola.

Gosti mirno privode utakmicu kraju i upisuju nova tri boda na svoj konto. U gostujućoj ekipi istakli su se, prije svih, Hrnčević, Verza, Boban i Tokić. Odličnim izmjenama i pametnom igrom nanijeli su novi poraz Međimurcima kojima predstoje teški dani.

Nakon utakmice, trener Međimurja Miljenko Dovečer bio je svjestan situacije na terenu, ali istaknuo je i sporni detalj u 33. minuti: "Spomenuo bih prekršaj nad Garbom u šesnaestercu Vinogradara. Da je tu sudac dosudio jedanaesterac, utakmicu bi možda otišla u drugom smjeru. Tokić nam je u prvom dodiru s loptom zabio gol, uz nespretnu intervenciju vratara. No, krivnja nije na njemu već na cijeloj ekipi. Dosta je igrača u utakmicu ušlo s ozljedom, a izgubljene bodove trebat ćemo tražiti negdje drugdje."

Također je spomenuo mogućnost da momčad preuzme novi trener: "Nešto se treba promijeniti u klubu. Uprava je na potezu, a što god ona odluči, ja ću to poštovati."

Jedini strijelac Međimurja Garba istaknuo je nedostatak kvalitete kao razlog za ovaj neuspjeh: "Dobili smo pogotke na individualne greške, ali svi smo krivi. Nije problem u neiskustvu, već je potrebno malo više kvalitete. Treba počet razmišljati možda i o nekom novom igraču."

Gostujući trener Vulić pogodio je s izmjenama i njemu odlaze velike zasluge za ovu pobjedu. "Često imamo problema s igrom u prvom poluvremenu, no našao sam rješenja u nastavku. Nekad se pogodi s izmjenama, nekad ne, a nama se ovaj put poklopilo. Stisnuli smo protivnike na njihovu polovicu i stvorili smo im dodatan pritisak, a to je u konačnici urodilo plodom."