Hrvatski dragovoljac 2:1 HAŠK
HAŠK

Dragovoljci uzvratili HAŠK-u

Damir Žbulj • subota, 24.09.2011.

Hrvatski dragovoljca stigao je i do druge ovosezonske drugoligaške pobjede. U Sigetu je pao HAŠK, identičnim rezultatom kojim su njihovi suparnici izbacili Dragovoljce iz 1/16 finala Kupa, naime, u srijedu je također bilo 2:1, ali za HAŠK. No, u prvenstvenom dvoboju veselili su se nogometaši u crnim dresovima, koji su na taj način ipak malo popravili izuzetno loš ulazak u drugoligašku sezonu.

Nakon samo 48 sati, Hrvatski dragovoljac i HAŠK ponovno su odmjerili snage. U srijedu u Kupu uspješniji su bili Haškovci, koji su izbacili Dragovoljce iz daljnjeg natjecanja s 2:1, preokretom u završnici utakmice. Taj dvoboj odigrale su kombinirane ekipe oba sastava, a priliku su tada dobili igrači koji nisu u dosadašnjem dijelu sezone bili u prvom planu.

No, za Hrvatski dragovoljac puno bitniji prvenstven dvoboj, otišao je ipak na njihovu stranu. U prvom dvoboju šestog kola Druge HNL, nije bilo mjesta za eksperimentiranje. Trener domaćeg sastava Zdenko Glumac na teren je izveo najjači sastav, što je i rezultiralo vodstvom od dva pogotka prednosti već gotovo nakon pola sata igre.

Domaćin je do prednosti stigao nakon 14 minuta provedenih na terenu. Mladi, 21-godišnji Josip Celčić poslao je loptu iza leđa vratara HAŠK-a Nevistića, za rano veselje Dragovoljaca. U 27. minuti domaći sastav povećao je svoju prednost. Velimir Švarić postigao je svoj novi drugoligaški pogodak, za ugodnih 2:0.

Međutim, ugodno vodstvo Dragovoljaca trajalo je samo osam minuta. Tomislav Medved svladao je Čovića i tako unio nervozu u redove domaćeg sastava, a rezultatom 2:1 otišlo se i na odmor.

Nastavak susreta donio je zanimljivu utakmicu. Pokušavali su gosti stići do izjednačenja, ali niti Dragovoljci nisu bili bez prilika za treći pogodak. Najveću šansu na utakmici, promašivši gotovo nemoguće, zapucao je Zlatar na isteku regularnog vremena, ali srećom po Crne bilo je to bez posljednica po konačni rezultat. Dvoboj je na kraju završen minimalnom pobjedom Hrvatskog dragovoljca, koji je, nakon katastrofalnog ulaska u sezonu i smjene već dvojice trenera, ipak uspio uhvatiti pobjednički ritam.

Nakon drugog uzastopnog slavlja Dragovoljci su prikupili sedam, a vodeće Dugopolje, uz utakmicu manje, bježi im još uvijek velikih osam bodova, uz maksimalan učinak. HAŠK je u Sigetu upisao i treći uzastopni drugoligaški poraz, a iz šest odigranih utakmica skupili su identičan broj bodova.

U idućem kolu Hrvatski dragovoljac ide na noge Mosoru, dok će HAŠK na svom travnjaku ugostiti odličnu ekipu Pomorca.