2. Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, 24.09.2011, 16:30 h, Stadion sv. Josipa Radnika, Sesvete, gledatelja: 400
Suci: Slaven Knežević (Zagreb), Riđan (Donja Zelina), Galović (Zagreb)
Radnik Legea
Safet Sivšić 83'
1:1(0:0) Rudeš
Anto Gudelj 62' (11m)
Rudeš

Podjela bodova u ZG-derbiju

Sa Stadiona sv. Josipa Radnika:Josip Tolić • subota, 24.09.2011.

U šestom kolu Druge HNL sesvetski Radnik i Rudeš odigrali su neodlučeno, 1:1. Utakmica je obilovala prilikama, a domaćini su uzeli bod nakon što su bili u rezultatskom zaostatku i imali igrača manje, ponajviše zahvaljujući vrataru Karatoviću i Safetu Sivšiću, čiji je majstorski slobodnjak donio izjednačenje.

Ivan Plum
56'
17
Denis Cerovec
65'
16
Safet Sivšić
80'
Kazimir Poljak
46'

Marko Tadić
63'
16
Ivan Bjelobradić
80'

Zagrebačkom derbiju Druge HNL, u kojem su se sastala dva kluba koja su izborila osminu finala Kupa, nazočila su i neka poznata lica, među kojima su bili Krunoslav Jurčić, Zoran Mamić i Goran Vlaović. U prvih desetak minuta gledalo se uobičajeno ispitivanje snaga, a prvi je opasnije zaprijetio Rudeš. Igrala se 13. minuta kada je Anić iz slobodnog udarca s ruba kaznena prostora vrlo dobro pucao, no vratar domaćih Karatović bio je spreman na njegov pokušaj i odbio loptu u korner. U nastavku akcije gosti su umalo poveli, no s crte je loptu izbio Mrzljak.

Pet minuta potom prvu opasnost pred Rudešovim golom imao je Ljubičić. Njegov slobodni udarac iskosa u visokom luku završio je koji centimetar iznad okvira gola Tomislava Žune.

U posljednjih deset minuta prvog dijela bilo je opasno pred oba gola. U 36. minuti prvo je Gorupec nakon slobodnog udarca Babića uputio prizeman udarac koji je bio opasan, no nije išao u okvir, a već u idućem napadu Rudeš je odgovorio sjajnom mogućnošću Petkovića. Napadač Rudeša išao je sam na vratara Radnika Karatovića i dobro pucao, no sesvetski golman sjajno je reagirao i otklonio opasnost.

Posljednju šansu prvog dijela, koja je bila i najbolja, imali su domaćini kada je Franjić povukao kontru i sjajno uposlio Mihaljevića. Rezultatski zaostatak za Rudeš nije dopustio Rudešov vratar Žuna dobro se postavivši pred Radnikovim napadačem.

U nastavku se na priliku čekalo do 63. minute, koja je bila prekretnica utakmice. Baltić je dobio sjajnu loptu u šesnaesterac, s leđa ga ruši Mrzljak i sudac Knežević pokazuje na bijelu točku. Mrzljak je zaradio crveni karton, a jedanaesterac je izveo Gudelj i pogodio za vodstvo Rudeša.

Rudeš je u sljedećim minutama mogao riješiti utakmicu. Pokušavali su strijelac Gudelj i Baltić, no njihove je pokušaje sjajno zaustavljao Radnikov vratar Karatović i ostavio šansu svojoj momčadi da dođe do izjednačenja.

Završnih se deset minuta igralo na Rudešovoj polovici. Nakon udarca iz kuta u 81. minuti Miškić je imao priliku iz blizine zabiti, no njegov je udarac završio u stativi. U igru zatim za domaćine ulazi Safet Sivšić i radi potez utakmice. Izveo je slobodni udarac na 20-ak metara i sjajno pogodio za 1:1, na sveopće oduševljenje domaćeg gledateljstva.

Radnik je u samoj završnici pokušao doći i do pobjede, no njegovi igrači nisu uspjeli doći do čiste pozicije za udarac. Završilo je 1:1, a Rudeš zasigurno može više žaliti za propuštenim jer je imao vodstvo i igrača više pola sata prije kraja, a na kraju je morao spašavati i jedan bod.