Junak 0:0 Gorica
Gorica

Junak i dalje neporažen

Iz Sinja:Mišo Gulić • subota, 24.09.2011.

Junak je u Sinju ugostio prošlogodišnje prvake iz Velike Gorice te je, iako dosta oslabljen, bio ipak nešto bolji suparnik u susretu koji je završio bez golova. Ovo je Sinjanima već četvrti remi u šest odigranih utakmica pa je rubrika porazi i dalje ostala prazna.

Junak - Gorica 0:0

Sinj, Gradski stadion, gledatelja: 700

Suci: Zdenko Lovrić (Đakovo); Dejan Berger (Osijek) i Dario Ratković (Valpovo)

Junak: Grčić, Samardžić, Gale, Ljubas, Mandac, Poljak, Šindik, Tadić (od 67. Grčić), Kozina, Sučić (od 55. Maleš), Lagator.
Trener: Mirko Labrović

Gorica: Koprić, Sabljak, Pejić, Božić, Tomić, Bajto (od70. Konjević), Crnov (od 65. Papa), Škorić (od 53. Menzil), Čunčić, Pek, Jankulica.
Trener: Sreten Ćuk

Junak i Gorica su u Sinju odigrali zanimljivu i sadržajnu utakmicu u kojoj su obje momčadi prikazale dobar nogomet, ali šlag na kraju, u obliku nekog gola, je ipak izostao.

Odmah na otvaranju susreta iz slobodnog udarca je dobro pokušao Poljak, ali siguran je bio gostujući vratar Koprić. Gosti su prvu prigodu imali u 11. minuti, ali Škorić je otezao s udarcem pa mu je Mandac oduzeo loptu, da bi nakon dvije minute i Jankulica pokušao iskosa, međutim, lako je Grčić ukrotio taj udarac.

Igrala se 18. minuta kada je Lagator u kaznenom prostoru gostiju primio jednu loptu, potom uposlio Kozinu koji je pucao s vrha šesnaesterca, ali za malo pored gola. Dvije minute potom gosti odgovaraju preko Peka koji ulazi u kazneni prostor, a u zadnji trenutak Poljak uspijeva izbaciti loptu u korner.

Junak je potom preuzeo inicijativu pa u 28. minuti bilježimo pokušaj Sučića koji iz izgledne situacije mlako tuče u dobro postavljenog gostujućeg vratara. Do odlaska na odmor domaći su zaprijetili i preko Šindika i Kozine, ali nedovoljno precizno.

U 58. minuti, nakon "flipera" u gostujućem kaznenom prostoru, Poljak se našao u izglednoj prilici, ali njegov pokušaj krajnjim naporom brani Koprić. Odmah u sljedećem napadu dobra prigoda i za goste kada je Božić, nakon ubačaja iz kuta, bio za malo neprecizan.

Nakon toga, u 60. i 62. minuti, Lagator se našao u dvjema prigodama, a dok je prvi pokušaj dobro obranio Koprić, onaj drugi je završio van okvira gola. Najbliže vodstvu Sinjani su bili u 75. minuti, ali pokušaj Poljaka je blokirao njegov suigrač Lagator i tako spriječio siguran zgoditak.

Gosti su pred sam kraj zaprijetili u dva navrata. Nakon ubačaja iz kuta u prilici su se našli Menzil, a malo poslije i Pek, ali oba udarca su završila pored gola. S druge strane, Maleš je s vrha šesnaesterca snažno odapeo, no, ni njegov pokušaj nije bio dovoljno precizan.

U 90. minuti, nakon što je gostujući vratar srušio napadača Junaka na rubu kaznenog prostora, domaći su tražili jedanaesterac, ali sudac je pokazao kako se prekršaj zbio na samoj crti, što se naknadnim pregledavanjem snimke pokazalo ispravnom odlukom. Bila je to posljednja akcija na utakmici, a utakmica je zaključena s početnih 0:0.

Trener domaćeg sastava, Mirko Labrović, bio je zadovoljan predstavom svoje momčadi: "Moram priznati kako sam se pribojavao ove utakmice, ali sam susret je pokazao kako smo mi bili bolji suparnik, što pokazuje i veći broj udaraca na gol. Čestitam svojim igračima na jako požrtvovnoj igri, ali vrijedi čestitati i gostima koji su odlično stajali na terenu te se jednako dobro i branili i napadali. Za pobijediti ovakvog protivnika trebalo je i malo više sportske sreće, ali ni ovo nije loš rezultat."

Strateg gostujućeg sastava, Sreten Ćuk, priznao je kako iz Sinja nose ono po što su i došli: "Mi smo u Sinj došli ne izgubiti i tako smo pripremali momčad. Čestitam momčadi Junaka na jednoj velikoj borbenosti, ali i njihovom treneru koji radi izvrstan posao s ovom jako mladim sastavom. Zadivio me je fanatizam tih mladih momaka na čiju agresivnost mi nismo znali odgovoriti, ali neriješen ishod je sasvim realan. Na kraju pohvala i glasnoj, ali vrlo korektnoj domaćoj publici."